Facebook Google+ Twitter

"Krawiecka Art Pasaż" - odsłona druga

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza w nadchodzący weekend miłośników muzyki na dwa kolejne koncerty w ramach projektu "Krawiecka Art Pasaż". Tym razem będzie to Repercussion Trio i Duet Alta.

Repercussion Trio / Fot. Materiał BCK Bytom, fot. Wojciech ObremskiW sobotni wieczór gościem będzie zespół Repercussion Trio grający muzykę rozrywkową. Jak zapowiada Magdalena Podziewska, rzeczniczka Bytomskiego Centrum Kultury "Repercussion Trio gra muzykę bardzo rozrywkową. Grają na wszelkiego rodzaju perkusjach, bębnach, kotłach, bangach, kastanietach i tym podobnym sprzęcie. Trzech panów z grupy gra klasyczno-rozrywkowy repertuar."

Ciekawostką sobotniego koncertu będzie udostępnienie publiczności przez muzyków instrumentów, co zapewne stworzy jeszcze milszą atmosferę spotkania.

Z kolei w niedzielę melomani będą mieli okazję wysłuchać skrajnie odmiennej muzyki w wykonaniu duetu Alta. Tomasz Dobrzański i Paweł Iwaszkiewicz prezentują muzykę średniowieczną, a wystąpią w programie "Średniowieczny Szał Szałamaj". A muzyka będzie głośna, bo jak mówią muzycy, zobowiązuje ich do tego nazwa grupy, wszak alta capella to nic innego, jak głośny zespół muzyczny. Będzie można usłyszeć dźwięki dud, piszczałek, bębenków, szałamai "Szałamaja to średniowieczny instrument o bardzo mocnym brzmieniu. Służył w średniowieczu do grania na imprezach tanecznych i jako instrument ceremonialny"- tłumaczy Tomasz Dobrzański.

Jak zauważa Magdalena Podziewska, weekendowe koncerty z cyklu "Krawiecka Art Pasaż" cieszą się dużym zainteresowaniem bytomian. Jest spora grupa fanów, którzy regularnie spotykają się na muzycznych wieczorach, mogąc znaleźć coś dla siebie.

Zarówno sobotnie, jak i niedzielne muzykowanie przy Krawieckiej rozpoczyna się o godzinie 19, a w razie niesprzyjającej aury uczestników przygarnie pod swe skrzydła Klub "Platforma" sąsiadujący z ulicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z pewnością będzie przyjemny i zapraszam do dzisiejszego muzykowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę, przyjemnego muzycznego wieczoru.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.