Facebook Google+ Twitter

"Krawiecka Art Pasaż" zaprasza melomanów do Bytomia

Już po raz trzeci w jednej z najkrótszych uliczek starówki, Bytomskie Centrum Kultury zorganizuje cykl koncertów dla miłośników muzyki w ramach projektu "Krawiecka Art Pasaż".

Jest taka uliczka w Bytomiu odbiegająca od Rynku, nosząca miano Krawieckiej, zapewne od sporej ilości straganów krawieckich mieszczących się tutaj w średniowieczu, która po raz trzeci zgromadzi miłośników muzyki kameralnej.

Ubiegłoroczni artyści: Chór Cerkwi Prawosławnej świętych Cyryla i Metodego Oktoich z Wrocławia. / Fot. Piotr A. JeleńOrganizator, Bytomskie Centrum Kultury w dniach od 24 lipca do 28 sierpnia zaprasza na tę uliczkę wszystkich miłośników muzyki, dla których, jak zapewnia: "...kameralni muzycy wyszyją wszelkie barwy, tony i dźwięki w magicznych wibracjach energii z całego świata i z każdej epoki. Na niewielkiej scenie w sobotnio-niedzielne wieczory pojawią się chór i soliści, duety, tria i kwartety..."

Zebrani będą mogli posłuchać muzyki Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Arama Chaczaturiana i Wolfganga Amadeusza Mozarta, a także Scotta Joplina i Neya Rosauro.

W poszczególne weekendy będziemy mogli posłuchać:

24 lipca 2010
"Don Kichot i Dulcynea"
Radosław Rzepecki - baryton i Monika Pawlas - fortepian

25 lipca 2010

"Pieśni Kresów"
Chór Sinaxis pod dyr. Piotra Kuropki

31 lipca 2010
"Rozrywkowo - Yessell, Joplin, Rosauro..."
Repercussion Trio

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.