Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8111 miejsce

Kreatywne znaczy skuteczne? O CV słów kilka

CV to wizytówka każdego kandydata. Od jego jakości zależy czy pracodawca zechce się z nim spotkać. Rywalizacja o stanowisko nie zaczyna się więc na etapie przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, lecz już w momencie tworzenia CV.

Coraz częściej liczy się kreatywne podejście. Tylko takie CV może sprawić, że kandydat zostanie zapamiętany. Kreatywność to jedno z tych modnych, szumnie brzmiących słów, które ładnie wyglądają w CV. Prawie każdy kandydat deklaruje, że tę cechę posiada. O kreatywności nie wystarczy jednak tylko pisać, najlepiej ją pokazać.

Jeśli pracodawca informuje w ogłoszeniu, że oczekuje od kandydatów kreatywności, to jest to idealna okazja, żeby zaprezentować siebie za pomocą nieszablonowej cefałki. Inspiracji można oczywiście poszukać w internecie, ale osoby naprawdę kreatywne nie będą miały raczej problemu z własnymi koncepcjami.

Kreatywność to jedna z najbardziej pożądanych cech w reklamie, mediach czy marketingu. Posługiwanie się niekonwencjonalnym CV najlepiej sprawdza się u osób poszukujących pracy na stanowiskach kreatywnych, na których znajomość choćby podstaw programów graficznych jest potrzebna. Umiejętności graficzne i techniczne to jednak nie wszystko. Jak napisać CV, żeby zostać zapamiętanym?

Liczy się przede wszystkim pomysł. CV można przygotować w formie ulotki, pocztówki, nagrania video, prezentacji, listu gończego, puzzli… Twórczych koncepcji jest mnóstwo, a jedyne ograniczenie to wyobraźnia. Rodzime pomysły na kreatywne CV można podejrzeć w wynikach organizowanego jakiś czas temu konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta Grzywacz
  • Marta Grzywacz
  • 02.11.2010 10:07

Nie od dziś wiadomo, że autoprezentacja jest prawdziwą sztuką. Często miałam okazja oglądać listy motywacyjne i życiorysu osób, które najzwyczajniej w świecie, chyba, nie chciały otrzymać konkretnej posady, bo jakże by chciały, wysyłając do pracodawcy tandetne świstki. Jak ktoś nie potrafi zrobić choćby w WORD'zie zwykłego CV, to niech skorzysta z gotowców (mówię o strukturze CV). Jest ich w sieci naprawdę mnóstwo, choćby tutaj można pobrać jakieś wzory - http://www.innecv.pl - nie jestem zwolenniczką gotowych rozwiązań, ale niektórym daję dyspense. Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.