Facebook Google+ Twitter

"Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie" czyli rowerowa "bitwa na kilometry"!

4 czerwca wystartowała ogólnopolska kampania społeczna Fundacji Allegro All For Planet "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie". Jej celem jest popularyzowanie roweru jako środka transportu przyjaznego w mieście.

Dizajnerskie stojaki, do których można przypiąć rowery. / Fot. Allegro All For PlanetZatłoczone samochodami ulice, dziesiątki minut spędzone w korkach, a do tego galopujące ceny paliw. To wszystko sprawia, że coraz więcej europejskich kierowców przesiada się na rower. W Polsce jednak cały czas trudno przekonać mieszkańców miast, by do pracy podróżowali na dwóch kółkach. Od kilku lat próbuje to zmienić Fundacja Allegro All For Planet, która stawia dizajnerskie stojaki rowerowe, ułatwiające parkowanie rowerów. Właśnie rusza ogólnopolska kampania społeczna Fundacji, dzięki której kolejne miasta mają szansę poprawić swoją infrastrukturę rowerową.

Trwa akcja konkursowa, gdzie każdy może kręcić kilometry dla swojego województwa / Fot. zaparkujklimatycznie.plAkcja "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie" to połączenie konkursu dla indywidualnych uczestników z wielką "bitwą na kilometry" pomiędzy województwami. Osoby biorące udział w zabawie, pokonują wirtualne kilometry w animacji online (www.zaparkujklimatycznie.pl) lub przejeżdżają wymagany dystans na rowerze, rejestrując ten fakt za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej ściągniętej na telefon. Udział w konkursie to szansa na wygranie jednego ze 100 rowerów i innych nagród. Jednocześnie, przejechane kilometry trafiają na konto wybranego przez użytkownika województwa. Te regiony, które zgromadzą ich najwięcej, dostaną od Fundacji najwięcej stojaków rowerowych. Nie są to zwykłe metalowe barierki, ale oryginalne i dizajnerskie stojaki, projektowane przez młodych artystów tak, by ich kształt zawsze nawiązywał do miejsca, w którym stoją. Stąd na polskich ulicach można już zaparkować rower przy plażowiczce (Sopot), kangurach i słoniach (Poznań) czy smoku wawelskim (Kraków).

Gdzie staną nowe stojaki Fundacji Allegro All For Planet? To zależy od Was. Każda osoba biorąca udział w akcji, to większa szansa danego województwa na zdobycie tych wyjątkowych stojaków i uczynienie okolicy bardziej przyjaznej rowerzystom. A przez to, zwiększenie szansy na to, że Polacy w końcu zrezygnują z samochodów i staną się bardziej proekologiczni.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.