Facebook Google+ Twitter

Kręcą a pomagają!

Współautorzy: Barbara Podgórska

Społecznicy w Łaziskach Górnych kręcą filmy i pomagają! Mało tego, uczą dzieciaki jak kręcić fajne filmy i jak pomagać bliźnim w potrzebie.

Zwałowa / Fot. Wojciech SzwiecOd 24 października w serwisie youtube oraz na naszym portalu "hula" można zobaczyć film promocyjny Stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju w Łaziskach Górnych. Obraz, nakręcony przez Wojciecha Szwieca, opowiada o projektach realizowanych przez CSR, o sukcesach Klubu Turystyki Kwalifikowanej, działaniach Młodzieżowego Klubu Filmowego oraz o forum pozarządowym. Jednak najważniejszym tematem filmu jest
działanie stowarzyszenia CSR na ulicy Długiej i Zwałowej w Łaziskach Górnych.

To właśnie na osiedlu zwanym popularnie "Zwałowa" CSR prowadzi, dotowany przez miasto, punkt Warsztaty / Fot. Wojciech Szwiecsocjalny. Mieszkańcy zasięgają tutaj bezpłatnego wsparcia psychologa, uzyskują pomoc w pisaniu pism urzędowych i poradę w innych sprawach socjalnych.

Natomiast w lokalu przy ulicy Długiej 2 prowadzona jest Świetlica Profilaktyczno - Wychowawcza czyli prosto mówiąc ochronka dla dzieci. Najmłodsi mogą tu bezpiecznie bawić się z rówieśnikami pod okiem pedagoga.
Film można zobaczyć na kanale MKF: youtube

Znajdują się tam też inne filmy Klubu Filmowego MKF oraz archiwalne filmy z AKF "iks" z
Mikołowa. Wśród blisko 50 filmów warto zobaczyć też dokument o przeprowadzonych przez MKF w lipcu warsztatach filmowych Śląskie lato
Warsztaty / Fot. Wojciech SzwiecWarsztaty / Fot. Wojciech Szwiec

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cenna, choć niestety, rzadka inicjatywa. Dobrze Adam, że o niej napisałeś! (5)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie inicjatywy są najbardziej potrzebne w społeczeństwie. Uwielbiam czytać Pana teksty, bo zawsze się dowiem czegoś ciekawego o tym, co dzieje się w naszym regionie:) 5 gwiazdek:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.