Facebook Google+ Twitter

"Kręcimy z Ethnomuseum". Warsztaty filmowe w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

"Kręcimy z Ethnomuseum" to nowa akcja przygotowana przez Muzeum Etnograficzne. Prowadzący przedsięwzięcie, Mariusz Raniszewski i Marzenna Szymańska, zapraszają pasjonatów filmowania do wzięcia udziału w warsztatach już 27-29 maja i 3-5 czerwca. Młodzi twórcy pod czujnym okiem profesjonalistów będą mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia.

 / Fot. Tomasz "Nemo5576" Górny, licencja GNU 1.2Opiekunowie akcji pragną uzmysłowić widzom, że każdy film, który notuje zachowania ludzi podczas różnego rodzaju uroczystości (np. chrztu, ślubu, wakacji) niesie ze sobą naukową wartość. Tego rodzaju obraz staje się źródłem antropologii kulturowej, która stara się zrozumieć zachowania i naturę ludzi. Ogólnym celem spotkań jest przekazanie umiejętności przekształcania zdjęć wideo w film o tematyce kulturowej.

Autorzy akcji przewidują wiele ciekawych i rozwijających kreatywność zajęć. Uczestnicy warsztatów poznają zagadnienia z kręgu: budowy i kompozycji kadru, planu i ruchu kamery, budowy dramaturgii i struktury filmu. Dowiedzą się także: jak przygotować film na płyty DVD i do internetu, poznają zagadnienia z kręgu postprodukcji i struktury filmu, jednocześnie wtłaczając się w plan działania, czyli scenariusz i realizację zdjęć kamerą cyfrową.

Zajęcia będą trwały 12 godzin. Zrealizowane zostaną w dwa weekendy: 27-29 maja i 3-5 czerwca w godzinach 17-20. Miejscem spotkań będą sale Muzeum Etnograficznego. Koszt warsztatów wynosi 120 złotych. Jedynym warunkiem, który należy spełnić, oprócz posiadania pasji do filmowania, jest ukończenie 15 lat. Istnieje możliwość zapisów internetowych, swoje zgłoszenia należy przesyłać na adres: edukacjadoroslych@ethnomuseum.pl

Osobą prowadzącą projekt jest Mariusz Raniszewski, autor W24, reżyser, scenarzysta, producent filmowy. Ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na kierunku kulturoznawstwo o specjalizacji filmoznawstwo. Współpracował z TVP, TV Plus, TVP Polonia. Jest autorem filmów: "Droga do Nikąd", "Lekcja Niepodległości", "Zamki i Pałace", "Drawieński Park Narodowy". Był dyrektorem międzynarodowego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

Współorganizatorka warsztatów Marzenna Szymańska jest absolwentką łódzkiej Szkoły Filmowej. Współtworzyła grupę artystyczną Arte Fakt. Pracowała przy organizowaniu wystaw, koncertów w Polsce i Europie. Posiada doświadczenie zawodowe również z zakresu fotografii i fotoedytorstwa. Jej indywidualne i zbiorowe wystawy można było podziwiać w Polsce, Czechach i Irlandii.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.