Facebook Google+ Twitter

Kredyt na mieszkanie? To jest możliwe

Kredyty mieszkaniowe są coraz bardziej dostępne. Banki otwierają się na polskich konsumentów. Sprawdź, gdzie najłatwiej otrzymasz pożyczkę.

Apartamenty w Bristolu / Fot. Adrian Pingstone,własność publiczna,http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Flats_at_bristol_harbour_arp.jpg&filetimestamp=20080125175950Według analizy serwisu Forsal.pl największy kredyt złotówkowy na mieszkanie oferuje Bank Pocztowy. Jak donosi Open Finance, trzyosobowa rodzina o miesięcznym dochodzie w wysokości 6 tys. zł, która bierze kredyt na 30 lat, w tym banku pożyczy nawet 660 tys. zł. Jest jednak jeden wymóg do spełnienia: - klient uzyska kredyt w tej wysokości pod warunkiem, że kupi też inne oferowane przez nas produkty - informuje Bartosz Trzciński z Banku Pocztowego.

W PKO BP kredyt mieszkaniowy jest również stosunkowo dostępny. Ta sama rodzina może liczyć na pożyczkę w wysokości 640 tys. zł. Nieco niższe propozycje kredytowe oferuje Millenium, Getin Noble Bank oraz ING Bank. Tam Polacy otrzymają kredyt w wysokości ponad 600 tys.

Według analityków, banki coraz bardziej otwierają się na polskiego konsumenta, oferując giętkie i dostępne programy kredytowe. Tytułem przykładu można przytoczyć politykę pożyczkową Banku Zachodniego WBK, który jeszcze w lutym naszemu modelowi rodziny (patrz powyżej) pożyczyłby nie więcej niż 400 tys. zł. Jak sytuacja wygląda teraz? Bank oferuje klientom aż 510 tys zł kredytu.

Warto wiedzieć!

W toku nadchodzącego kryzysu gospodarczego nikt nie może mieć pewności finansowej. Wybór odpowiedniej opcji kredytowej może być naprawdę trudne. Aby pożyczka mieszkaniowa nie była kolejną trudnością, warto skonsultować swoje działanie z doradcą finansowym. Przecież chodzi o długotrwałą transakcję finansową, która będzie miała wpływ na kilkadziesiąt lat życia.

Warto również pamiętać, iż pożyczka na mieszkanie nie musi być kosmicznie droga i tym samym nieosiągalna. Obecnie banki prowadzą politykę przyjazną młodym rodzinom. Na rynku, wbrew pochopnym opiniom, można znaleźć tanie programy kredytowe bez drastycznych opłat prowizyjnych czy stóp procentowych.

Pamiętajmy, że kredyt w złotówkach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Oszczędzimy naprawdę sporo pieniędzy, biorąc pożyczkę w frankach szwajcarskich, czy innej zagranicznej walucie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Iza W.
  • Iza W.
  • 28.06.2012 11:16

dobry portal, ludzie potrzebują takiej pomocy. Ciężko odnaleźć się samemu w ofertach wszystkich banków.

przemasboss wg mnie developer dał super możliwość potencjalnemu klientowi, szczególnie tym mających nóż na gardle, a na kredyt nie jest łatwo zdecydować się z dnia na dzień pozostaje wolna ręka i to jest fajne. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
przemasboss
  • przemasboss
  • 27.06.2012 22:30

Dużo młodych korzysta teraz z ''rodzina na swoim''. Developerzy się cieszą bo wzrasta im sprzedaż. Często właśnie banki współpracujące mają korzystne oferty. Gdybym ja kupował mieszkanie to na razie bym kredytu nie brał. Bo Artin ma w promocji kilka mieszkań, płaci się 2 tysie przez dwa lata a potem dopłaca się resztę. Jak ktoś będzie miał czas 7 lipca to niech zawita do Piaseczna bo drzwi otwarte będą w ''piaskowym mieście'' :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek opalowicz
  • tomek opalowicz
  • 06.05.2011 12:56

Przed podjęciem decyzji o kredycie lepiej porównać oferty wszystkich banków. Dlatego polecam wszystkim portal http://www.finansosfera.pl/ Największa baza produktów finansowych w jednym miejscu. Możecie się również skonsultować z doradcą finansowym. Zostawcie wniosek na stronie a doradca oddzwoni i bezpłatnie udzieli pomocy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.