Facebook Google+ Twitter

Kredytobiorcy chwalą szwajcarskiego franka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-18 13:09

Kurs franka szwajcarskiego jest najniższy od 13 lat. Dziś w NBP za szwajcarską walutę trzeba było płacić 1 złoty 98 groszy.

To dobra wiadomość dla tysięcy Polaków, którzy mają zaciągnięte kredyty mieszkaniowe we frankach. Mają teraz bowiem mniejsze raty do spłacania - w niektórych przypadkach nawet o kilkaset złotych. Umacnianie się kursu złotego wobec szwajcarskiej waluty powoduje, że kredyty w tej walucie cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

Remigiusz Kaszubski ze Związku Banków Polskich wyjaśnia, że jest to związane między innymi z przewidywalną polityką dotyczącą wysokości stóp procentowych w szwajcarskim banku centralnym, jak również wzrostem inflacji w naszym kraju.

Remigiusz Kaszubski przypomina jednak o ryzyku walutowym - kredyt, który dziś jest tani, za kilka lat może podrożeć. Dlatego - jak mówi ekonomista - może warto się zabezpieczyć i podpisać z bankiem taką umowę, która przewiduje możliwość przewalutowania bez szczególnych, wysokich opłat. Na spadkach kursu franka szwajcarskiego najbardziej zyskały osoby, które wzięły kredyty kilka lat temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.