Facebook Google+ Twitter

Kredytowy kryzys w Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 13:19

Londyński dziennik ekonomiczny „Financial Times" zauważa coraz wyraźniejsze oznaki problemów finansowych w Rosji. Dziennik uważa, że przyczyną kryzysu jest wojna w Gruzji.

Banki - w tym państwowe - ogłaszają aukcje kredytowe, gdyż chętnych do pożyczek jest o wiele więcej niż pieniędzy do rozdziału.

Według „Financial Timesa" brak kredytów zmusza deweloperów budowlanych do przerywania już realizowanych projektów. Jeden z moskiewskich bankierów powiedzial gazecie, że Rosja opływa w gotówkę, ale system bankowy nie potrafi jej skutecznie rozprowadzać.

Jednak ważniejszym powodem - jak twierdzą eksperci - jest spadek zaufania do inwestowania w Rosji. Podkreślają, że odpływ inwestycji zachodnich związany jest bezpośrednio z wojną w Gruzji. Analitycy szacują odpływ tego kapitału nawet na 20 miliardów dolarów.

Spadła też dramatycznie wartość moskiewskiego indeksu giełdowego - tylko wczoraj o 7,5 procent. Rosyjscy oligarchowie sprzedają akcje, aby odzyskać płynność gotówkową.

Spadek zaufania do inwestycji w Rosji zauważalny jest już od wiosny. Wartość akcji na giełdzie moskiewskiej spadła od maja aż o 40 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.