Facebook Google+ Twitter

Kreml: Ukraińskie zmiany w kontraktach gazowych to ''szantaż polityczny''

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 18:46

Zdaniem Kremla, ukraińskie propozycje dotyczące zmian w kontraktach gazowych to "polityczny szantaż". Doradca prezydenta Rosji Siergiej Prychodźko nazwał "próbą zastraszenia Rosji i Europy" przewidywania prezydenta Ukrainy dotyczące kryzysu w tranzycie gazu.

Wiktor Juszczenko zasugerował w liście do Dmitrija Miedwiediewa, aby obniżyć cenę gazu dla Ukrainy i podwyższyć opłatę za tranzyt przez jego kraj.

Siergiej Prychodźko powiedział, że nie ma sensu zagłębiać się w analizę argumentów ukraińskiego prezydenta dotyczących zasad formowania postawowych parametrów kupna-sprzedaży gazu i jego tranzytu. Podkreślił, że "od tego są międzyrządowe mechanizmy i przede wszystkim jest to sprawa Gazpromu i Naftohazu Ukrainy".

Siergiej Prychodżko powiedział, że pojawienie się listu prezydenta Juszczenki na tle zapewnień ukraińskiej premier Juli Tymoszenko, że nie ma problemów we współpracy gazowej z Rosją, stwarza wrażenie, że cała sprawa ma wewnątrzukraiński charakter.

Według Prychodźki, w Rosji i innych krajach niejednokrotnie zauważano, że premier i prezydent Ukrainy przeczą sobie wzajemnie.

Wypowiedź doradcy prezydenta Rosji najwyraźniej potwierdza przypuszczenia ukraińskich ekspertów, że propozycje Wiktora Juszczenki zostaną zignorowane na Kremlu, ponieważ rosyjskie władze ostentacyjnie nie rozmawiają z prezydentem Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.