Facebook Google+ Twitter

Kresowe serca w Mrągowie

Do Festiwalu Kultury Kresowej jeszcze trzy miesiące, ale organizatorzy już zastanawiają się, kto od 10 do 12 sierpnia wystąpi na scenie mrągowskiego amfiteatru.

Głównym mecenasem imprezy jest Senat, który przeznaczył ponad 150 tys. zł, czyli prawie trzy razy więcej, niż rok temu; 5 tys. daje marszałek województwa i 10 tysięcy minister kultury. Prezes mrągowskiego Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, współorganizatorka festiwalu Aniela Dobielska, zapowiada, że tegoroczna kresówka będzie bogatsza od poprzednich.

Przyśpiewki i piosenki powstałe na Wileńszczyźnie, Wołyniu czy Polesiu ożywają właśnie w Mrągowie. Festiwal Kultury Kresowej nazywany jest przez kresowych gości Festiwalem Wielkich Serc. Wśród tegorocznych gości nie zabraknie najbardziej znanych - Ciotki Franukowej, czyli Anny Adamowicz oraz Wincuka, czyli Dominika Kuziniewicza z Wilna.Festiwal Kultury Kresowej to festiwal patriotyzmu / Fot. Katarzyna Enerlich

- To wspaniałe uczucie znaleźć się znów w Polsce, w Mrągowie między rodakami i przyjaciółmi - mówi z wileńskim akcentem Wincuk.

Na pewno nie zbraknie kresowych poetów, literatów i artystów. Festiwal Kultury Kresowej w Mrągowie podtrzymuje na duchu tych, którzy tę kulturę zachowali przez lata, gdy usiłowano pojęcie kresów wymazać z historii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.