Facebook Google+ Twitter

Kretyni w cenie

Ludzie, którzy nie mają odpowiednich atutów, by zdobyć rozgłos, posuwają się do kretyńskich zachowań. A że kretyństwo ostatnio wyjątkowo w cenie, to oszołomów mamy coraz więcej. Niestety konsekwencje wobec nich nie są wyciągane.

W wyemitowanym niedawno w HBO programie "Curb Your Enthusiasm" (Pohamuj Swój Entuzjazm), komik Larry David, obraził uczucia wielu katolików. David udał się do domu pewnej kobiety i oddał mocz na twarz Jezusa na obrazie. Gdy właścicielka domu wróciła do mieszkania, pomyślała, że są to łzy. Wraz ze swoją matką (jak ujął komik "równie głupią") zaczęła się modlić. Wszystko rejestrowały kamery HBO, a komik sytuację skomentował słowami "każdy orgazm to cud". Jeśli kogoś to nie zbulwersowało, to proszę postawić siebie w sytuacji, gdy ktoś oddaje mocz na obraz waszej matki albo ojca. Przyjemnie? Cieplutko?

Stacja HBO nie zamierza ukarać swojego pracownika, gdyż każdy powinien wiedzieć, jaki charakter mają jego programy. Idąc tym tokiem rozumowania, po co było karać zbrodniarzy hitlerowskich, skoro każdy wiedział jaki charakter mają ich działania?

Najgorsze w tym wszystkim, że nie jest to odosobniony przypadek. Słyszeliśmy już o takich dziełach jak "Ostatnia wieczerza" z masturbującymi się apostołami, o genitaliach na krzyżu pseudoartystki Nieznalskiej, albo o nagim łonie w koronie cierniowej. Ludzie, którzy nie mają odpowiednich atutów, by zdobyć rozgłos, posuwają się do kretyńskich zachowań. Niestety rzadko wyciągane są wobec nich konsekwencje. A być powinny...

Głośna niegdyś sprawa rysunków satyrycznych, które przedstawiały Mahometa. Na jednym z nich świętość muzułmanów w kapturze ma bombę. Jaka jest reakcja? Duńskiej gazecie, która była autorem tych komiksów, wydano niemal wojnę. Wybuchły zamieszki, walki uliczne, dostało się nawet niezależnym organizacjom humanitarnym. Sprawa nawet nie w połowie tak bulwersująca jak popis Davida, a jednak reakcja o wiele ostrzejsza. Pomyślmy jak zareagowałby świat muzułmański, gdyby ktoś wpadł na idiotyczny pomysł oddania moczu na Mahometa? A na chrześcijan można nawet sikać...

Dzisiaj za swoje zdanie na temat homoseksualistów możemy być dyskryminowani np. w konkursie piękności. Za nazwanie kogoś "pedałem" możemy dostać grzywnę. Za oddanie moczu na świętość milionów ludzi nic nam nie grozi, może nawet kilku idiotów zabije brawo...


Źródła:
O występku komika Larrego Davida
O karykaturach przedstawiających Mahometa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Z której strony barykady by nie patrzył. To co opisał Łukasz jest świństwem, chamstwem, et cetera, et cetera. Jeśli ktoś chce w coś wierzyć, niech wierzy. Byleby nie narzucał, innym siłą swojej wiary i byleby celebrowanie tej wiary nie wyrządzało krzywdy innym ludziom. Szydzenie w środkach masowego przekazu z poglądów innych ludzi, jest, jak użycie siły wobec nich. Bo media są narzędziem do wymuszania a nawet ogłupiania. Właśnie przy użyciu medialnych środków, można człowieka zakatować. Nie wolno przekraczać granicy zwanej Godnością Człowieka. Tylko wzajemny szacunek, zrozumienie i tolerancja mogą nas utrzymać w bezkonfliktowej atmosferze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.11.2009 17:46

....o to chodzi, że coraz więcej "przebierańców" a coraz mniej PRAWDZIWKÓW..... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, dla mnie w większości przypadków to jest zwykłe pójście na łatwiznę, bo takie wykorzystanie symbolu daje pewność medialnego szumu. I nie ogranicza się to tylko do sfery religii: jeśli np. zestawię symbol Polski Walczącej z nocnikiem, to wszystkie gazety o tym napiszą... Prawdziwy artysta i człowiek myślący nie musi się uciekać do tak prymitywnych chwytów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Specyficzne i kontrowersyjne zachowania mają po obu stronach barykady to samo źódło: fanatyzm religijny (obrona nietykalnosci symboli) i fanatyzm antyreligijny (ośmieszenie ślepej wiary w symbole).
Inną kategorie stanowią dzieła sztuki uznanych artystów, dla ktorych takie a nie inne przedstawienie symboliki ma wlasną - nie dla każdego zrozumiałą wymowę. Dla jednych stanowi obrazę uczuć, dla innych przedmiot rozważań filozoficznych, dla jeszcze innych - przedmiot obsceniczy lub zgoła nie mieszący sie w ramach osobistej estetyki.
W przeciwienstwie do słynnej instalacji pani Kozyry - dla mnie najbardziej obscenicznym i znieważającym katolicki symbol religijny były ( w domu fanatycznej amerykańskiej katoliczki) obrazki Madonny wiszące w schowku ze srodkami czystościowymi oraz we wszystkich WC rozległego domu.
Uważam, że zachowania, dzieła sztuki, pisma, czy obrazy, polichromie i instalacje nie podlegają w żadnym wypadku rozważaniom w kategoriach KRETYNIZMU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytawszy artykuł Łukasza i państwa komentarze muszę powiedzieć,
że raduje się serce me, z nami nie jest jeszcze źle - zachowujemy rozsądek.
Łukasz *****! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

la madre degli cretini è sempre incinta. Czyli matka kretynów jest stale w ciąży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

aha, i 5 za wywolanie tego temtu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Media i tak zwani "artysci" wciaz poszukuja nowych form aktywnosci i sposobow na zaskoczenie odbiorcy.Najlatwiej zwrocic na siebie uwage robiac cos szokujacego, cos co natychmiast trafi na 1 strony gazet i pierwsze minuty NEWS. W dazeniu do podniesienia wskaznika ogladalnosci siega sie do rynsztoka.Przykladem nadawany przez wiele lat, a przypominany w kablowej TV w Polsce amerykanski "Jerry Springer Show", specjalizujacy sie w prezentowaniu hucznych rozstan par damsko-meskich, damsko-damskich i mesko-meskich , polaczonych z praniem brudow i opisem dewiacji,zdrad, ktore uskuteczniano w tajmnicy przed partnerem.Wszystko w blasku kamer i prosto w oczy.Do tego zestaw szkaradnych fizjonomii, typow spod ciemnej gwiazdy, ktorych IQ ledwo rusza sie na osi liczbowej.Inny przykad :Jackass" w MTV, grupka durniow-kaskaderow dajaca sie maltretowac na wszelkie mozliwe sposoby, w przerwach probujacych cos sensowego powiedziec (bezskutecznie).Totalna zenada, niestety, dosyc lubiana przez mlodych widzow.Serwis YouTube pelen jest filmikow nagrywanych przez idiotow, w celu pokazania ich idiotycznych dokonan, z samobojstwami wlacznie.Potem tysiace innych idiotow zachwycaja sie takimi filmikami.
Komiczne,inteligentne gagi odchodza do lamusa.Programy typu "ukryta kamera" oferuja jedynie przasny prymitywny dowcip, a raczej jego probe.(sorry, ale na razie nie mam dostepu do polskich znakow)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem tekst jednym tekst i... jestem pod dużym wrażeniem :)! Zgadzam się, ze trzeba potępiać takich "ludzi", nawet gdyby trzeba napisać 10, 100 czy 1000 artykułów. Ode mnie 5+ :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, każdy tekst potępiający działania takich ludzi jest potrzebny, bo tylko wzmocni tych, którzy przeciwstawiają się takim procederom. Dobrze wiemy, że często teksty na podobne tematy się uzupełniają:P Tak było jakiś czas temu, gdy masa osób pisała na temat edukacji. Każde 3 grosze były bardzo ważne!
Walczmy z bzdurą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.