Facebook Google+ Twitter

Krew naznaczona przez Szatana

Nie jestem zbytnim zwolennikiem obecnej władzy, jednak nie można mnie też zaliczyć do zagorzałych przeciwników panów Kaczyńskich czy Giertycha. Jednak to co przeczytałem w Naszym Dzienniku zagotowało mi krew w żyłąch.

Doradca ministra Giertycha, Hanna Wujkowska, na łamach tego pisma pisze: „w atmosferze przesączonej (dosłownie) promilami, łoskotem satanistycznej muzyki i przekleństw oddawana jest krew na potrzeby chorych” W następnych akapitach tego artykułu sugeruje jakoby krew mogła być zarażona wirusem HIV.

Krwi w Polsce brakuje, szczególnie w okresie wakacyjnym. Tym bardziej należą się słowa uznania zarówno dla Jurka Owsiaka za pomysł, jak i dla każdego, z ponad tysiąca młodych darczyńców z Przystanku Woodstock. Pani Hanna Wujkowska, jak można wyczytać między wierszami, nie ma zielonego pojęcia zarówno o Przystanku, jak i medycynie. Wypowiada się autorytatywnie, niczym profesor medycyny i uczestnik Przystanku w jednym. Szarga dobre imię wszystkich, którzy oddali krew dla potrzebujących. Do tego jednoznacznie sugeruje, jakoby PCK nie miało pojęcia o oddawaniu krwi. Czy w naszym kraju ludzie, którzy mają władzę, muszą pokazywać, że mają problemy z logicznym rozumowaniem?

Pomijając już fakt, że pani Wujkowska nie ma pojęcia, co to jest „muzyka satanistyczna” i sugeruje, jakoby wszystkie zespoły, grające na Przystanku Woodstock, grały właśnie taką muzykę, chciałbym, aby mnie - prostemu człowiekowi - wytłumaczyła, w jaki sposób ta, (nawet satanistyczna) muzyka może mieć wpływ na jakość oddawanej przez młodych ludzi krwi? Szatan zamienił ją w „złą krew”, siejącą zło i nienawiść?
Ambulans do oddawania krwi to nowoczesne ambulatorium, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, zarówno to poboru krwi jak i do badań tejże. Oddanie krwi w takim ambulansie niczym nie różni się od oddania krwi w stacjonarnym ambulatorium. Krew jest badana jak każda inna, a ryzyko, że chory dostanie krew zakażoną czymkolwiek, jest praktycznie zerowe. Jak zdrowy na umyśle człowiek, może negować oddawanie krwi w takich warunkach?

Młodzież, która tą krew oddawała, to najlepszy narybek dla krwiodawstwa. Powszechnie wiadomo, że krew od młodych, zdrowych ludzi, jest najcenniejsza. To, że są zdrowi, nie ulega żadnej dyskusji, przed oddaniem krwi byli przebadani, ich krew dodatkowo przed trafieniem do banku krwi, będzie również - i to kilkakrotnie - badana. Jak potwierdziło PCK, procent zarażonych kiłą, czy żółtaczką, był wśród krwiodawców - woodstokowiczów mniejszy niż wśród krwiodawców w normalnych, stacjonarnych punktach.

Nie dziwi zatem oburzenie Jurka Owsiaka czy Dyrektora PCK; dziwi, że poza ministrem Zbigniewem Religą nikt z rządu nie zareagował na wypowiedź pani Wujkowskiej. Nasz Dziennik znów ma materiał który ślicznie wpasowuje się w politykę Ojca Dyrektora Rydzyka (negować każdą akcję Jurka Owsiaka). A my, normalni ludzie, patrzący w telewizor, po raz kolejny możemy złapać się tylko za głowę.

Pani Hannie Wujkowskiej mogę tylko życzyć, aby nigdy nie była jej potrzebna krew, bo nie daj Boże mogła by jeszcze dostać tę, skażoną satanistyczną muzyką i oddawaną w promilowej atmosferze…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

stiG
  • stiG
  • 29.09.2011 22:55

7. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich - Oddział Warszawski
00-321 Warszawa, ul. Bednarska 28/30
tel. (22)635 74 07 wew. 216, e-mail: kslp@kslp.org.pl, h-wujkowska@wp.pl
Przedstawiciele w Radzie:
Hanna Wujkowska; tel. (22)781 97 44, e-mail: h-wujkowska@wp.pl

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Władza reprezentująca jakiś poziom powiozłaby tą "uczoną" na sygnale do Tworek, Morawicy albo gdzie tam bliżej. Niestety rząd poczyna sobie jak przyslowiowa malpa z brzytwą, więc i takie bezmozgie twory mają swoje 5 minut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

po prostu ręce opadają :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.08.2007 17:09

To chora osoba, ciężko chora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba być gnidą bez serca, pozbawionym podstawowych uczuć robakiem, szambem bez krzty rozumu, nie uwłaczając, żeby posuwać się do takiej manipulacji i grania na ludzkich uczuciach. Ta pani "profesor" powinna zostać natychmiast zwolniona i dostać zakaz sprawowania zawodu lekarza, bo jej epitety obrażają rozsądek nie tylko służby zdrowia, ale także pacjentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taaak... szatanska muzyka... Niech mi ktos wytlumaczy, czemu ta katolicka wladza jest tak skrajnie poganska?:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jesli ktoś myslał, że Teletubiś z torebką to szczytowe osiagnięcie umysłów i pomyslów "prawdziwych katoliczek" operujących w rządzie najjasniejszej IV RP to się, jak widać grubo mylił.
Na K4 glupoty jeszcze chyba trochę przyjdzie poczekać. Jesteśmy w polowie drogi, jak mniemam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki premier - taki doradca. W żyłach pani Wujkowskiej zapewne ,szlachetna , błękitna krew płynie ,niczym nie skażona ,rzecz jasna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całe otoczenie Pana Giertycha zdaje się żyć w epoce średniowiecza. Hasła i poglądy przez nich głoszone są niczym żywcem wyjęte z ust średniowiecznej inkwizycji.
Gdyby nie fakt, iż ta niszowa poglądowo grupa nie była u realnej władzy to nie miałbym nic przeciwko ich żenującym wypowiedziom. Niestety są u władzy i nic nie wskazuje na to że się jej dobrowolnie pozbędą - pomimo płonnych obietnic premiera o rychłych wyborach - .
Reasumując, przykre jest to co się teraz dzieje w naszym pieknym kraju, ale nic na to nie poradzimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.