Facebook Google+ Twitter

Kroes w Szczecinie: "Pogrzebowy" transparent i ochrona BOR-u

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-09 10:44

Kilkudziesieciu stoczniowców z transparentem "Witamy na stosie pogrzebowym polskich stoczni" przywitało przy bramie głównej szczecińskiego zakladu unijną komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes.

Liczna obstawa z Biura Ochrony Rządu miała przygotowane parasole, w razie gdyby w stronę gościa poleciały jajka, ostatecznie skończyło się na kilku inwektywach. Ale były też kwiaty, te wręczyli zarządca kompensacji Roman Nojszewski i były wiceprezes, a obecnie dyrektor stoczni Bogusław Adamski.

Neelie Kroes nie jest mile widziana przez pracowników, bo zadecydowała o zamknięciu zakładów w Szczecinie i w Gdyni i sprzedaży ich majątku w przetargach.

Unijna komisarz zamierza zwiedzić nieczynny zakład, później zaplanowano spotkanie ze związkami zawodowymi, jednak stoi ono pod znakiem zapytania. Działacze twierdzą bowiem, że jedyną osobą z którą chcieliby porozmawiać o dalszych losach zakładu, jest nowy prezes spółki Polskie Stocznie i przedstawiciel katarskiego inwestora, holender Jan Ruurd de Jonge. Nie wiadomo, czy spotka się on ze związkowcami, z Neelie Kroes nikt z pracowników rozmawiać nie chce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.