Facebook Google+ Twitter

Krokodyl zaskoczył celników na granicy

Tego jeszcze nie było. 31-letni obywatel Litwy chciał wwieść do Polski... krokodyla. Spreparowanego gada przedstawił jako prezent dla swoich dzieci.

Nietypowy prezent trafił do magazynu celników / Fot. Izba Celna Biała PodlaskaCelnicy na drogowym przejściu granicznym z Ukrainą w Zosinie (woj. lubelskie) długo przecierali oczy ze zdziwienia, gdy pojawił się Litwin z nietypowym bagażem. Zapytany przez funkcjonariuszy co zgłasza do odprawy celnej mężczyzna odpowiedział, że pamiątki z wakacji oraz rzeczy osobiste.

Jak informuje Marzena Siemeniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej, obywatel Litwy bez mrugnięcia okiem wyciągnął z torby 30-centymetrowego, wypchanego krokodyla oraz dwa inne spreparowane zwierzęta. Z uśmiechem oświadczył, że to prezent dla jego dzieci.

Niestety, w tym momencie miła atmosfera się skończyła. Funkcjonariusze poinformowali Litwina, że przewóz – zarówno żywych, jak i spreparowanych okazów chronionych, zgodnie z przepisami wymaga stosownych zezwoleń. Podróżny tłumaczył, że nie wiedział o tym, a wszystkie zwierzęta kupił na bazarze w Jałcie. Po krótkiej wymianie zdań celnicy zdecydowali o zatrzymaniu "prezentów" i przekazaniu mężczyzny policji w Hrubieszowie. Zgodnie z prawem, próba przewiezienia przez granicę okazów chronionych tzw. Konwencją Waszyngtońską (CITES) jest przestępstwem.

Z danych Służby Celnej wynika, że tylko w tym roku ujawniono już kilkaset prób wwiezienia na terytorium Polski martwych oraz żywych zwierząt objętych ochroną. Najwięcej przypadków odnotowano na przejściach granicznych z Białorusią, Rosją oraz Ukrainą. W stosunku do lat ubiegłych wyraźnie wzrosła również liczba podobnych przestępstw na polskich lotniskach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja mam po dziadku wypchanego kangura.Nie żartuję!Dziadek służył u Andersa a potem wyjechał do Australii. Jak był w w 70-ych latach w Polsce to w prezencie przywiózł mi torbacza 90 cm wzrostu.
Chciałem go zawieźć do Rajchu dla chrześniaka ale teraz się przestraszyłem. Oskarżą mnie jeszcze ,że zabiłem go w Puszczy Kampinoskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krokodyle lubią zaskakiwać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.