Facebook Google+ Twitter

Król dopalaczy na wolności. Sąd nie zgodził się na jego aresztowanie

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2010-10-09 11:22

Król dopalaczy nie pozostanie w areszcie. Sąd nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie i właściciel sieci sklepów z dopalaczami na wolności będzie czekał na proces - zapewnia jego adwokat. A prokuratura zapowiada odwołanie.

 / Fot. Maciej StanikProkuratura postawiła w piątek, łódzkiemu "królowi dopalaczy", nowy zarzut: wprowadzenia do obrotu środków odurzających, wymienionych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

- Właśnie ze względu na wysoką karę oraz obawę matactwa wnioskujemy do sądu o aresztowanie mężczyzny na 3 miesiące - mówił niedawno Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury okręgowej w Łodzi. - Sąd podejmie w tej sprawie decyzję w ciągu 24 godzin.

Dawid B.przed godz. 14 został w piątek przewieziony z prokuratury do sądu. Po blisko 2 godzinach wyszedł z gmachu i z uśmiechem na twarzy podnosił do góry kciuki spiętych kajdankami rąk. Noc spędził w celi policyjnej izby zatrzymań. Posiedzenie sądu w sprawie jego aresztowania
odbyło się w sobotę o godzinie 10.

W środę ostentacyjnie zerwał plomby na drzwiach swojego sklepu z dopalaczami przy ul. 6 Sierpnia i rozpoczął sprzedaż. Wtedy został zatrzymany przez policjantów.

- Zamykają legalnego biznesmena - mówił wsiadając do radiowozu.

Usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw opisanych w ustawie o Państwowym Inspektoracie Sanitarnym: "Kto wbrew decyzji Państwowego Inspektora Sanitarnego produkuje, wprowadza do obrotu lub nie wycofa z rynku substancji, preparatu lub wyrobu podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat".

(tj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@Łukasz Trybulski
  • @Łukasz Trybulski
  • 10.10.2010 12:41

Zaręczam szanownemu panu,że alkohol i narkotyki to są zupełnie inne bajki.Zestawianie ich w jednym zdaniu to zwyczajne nadużycie spowodowanie,albo niewiedzą,albo-o co pana nie podejrzewam-złą wolą.
Alkohol jest używką,która jest wrośnięta w tradycje i kulturę społeczeństwa czy narodu.Nie można wyeliminować czegoś ,co stanowi integralną część spuścizny obyczajowej.Gdzie lokują się narkotyki?Czy to jest nasza kultura i obyczaj?Jakie spustoszenie w organizmie robi alkohol,a jakie szkody robią narkotyki?Jako wolontariusz-terapeuta,z cała odpowiedzialnością mogę panu powiedzieć,że nie istnieją narkotyki miękkie i twarde.Narkotykiem jest każda substancja,która w krótkim czasie zażywania daje objawy uzależnienia-czy to psychicznego,czy też fizycznego.Tu nie ma ani "lżejszego"ani "większego".Każde uzależnienie jest groźne dla życia i zdrowia.Wystarczy,że społeczeństwo ponosi koszty związane z alkoholizmem z którego,jak pan zauważył,ciągnie korzyści.Tu zgoda,ale rzecz w tym,że pieniądze z akcyzy alkoholu stanowią lwią część kosztów leczenia alkoholizmu.Państwo nie może "zafundować"obywatelom kolejnego uzależnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
  • Roman Kożminski
  • 09.10.2010 21:03

Działalność była legalna - Tuskowe zamieszanie poszło w gwizdek. Z propagandy nici!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem dlaczego tak nagle uwzięto się na smartshopy? Przecież dopalacze mogą kupować tylko osoby pełnoletnie. Dlaczego w takim razie podobne ograniczenia nie dotyczą sprzedawców mocnych alkoholi? Bo już przywykliśmy do picia wódki czy whiskey? Bo za dużo pieniędzy spływa do budżetu z akcyzy? Dlaczego zatem nie obłożyć akcyzą dopalaczy? Wówczas jej sprzedaż wspomagałaby budżet, a większa cena spowodowałaby, że małolaty nie kupowałby dopalaczy za często. A po drugie gdyby nastąpiła dekryminalizacja miękkich narkotyków, to mało kto sięgałby po dopalacz niewiadomego pochodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 09.10.2010 14:42

a to się Donakd zmartwi,że cała "robota" na nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.