Facebook Google+ Twitter

Król Jagiełło znów zapoluje w puszczy

I nie chodzi tu wcale o projekcję filmu historycznego czy wieczór pogadanek na temat polskich władców. 8 sierpnia, w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”, położonym nieopodal Białowieży, odbędzie się pierwsza edycja festynu „Polowanie Króla Jagiełły".

Plakat zapowiadający festyn "Polowanie Króla Jagiełły" / Fot. www.wrotapodlasia.plImpreza organizowana jest w ramach obchodów 600-lecia objęcia ochroną Puszczy Białowieskiej i stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników historii, kulturoznawców oraz pasjonatów rzemiosła i sztuk walki w dawnym stylu. A także dla tych, którzy chcą spędzić sobotnie popołudnie i wieczór w kulinarnym i muzycznym klimacie kultury staropolskiej.

Jedną z największych atrakcji festynu będzie turniej rycerzy i łuczników. Ponadto rycerze konni zaprezentują publiczności pokaz jazdy wyczynowej. Organizatorzy imprezy szykują miłą niespodziankę dla amatorów strzelectwa: w pierwszym etapie możliwość sprawdzenia się w roli łucznika będzie miał każdy chętny. Najlepsi zaś staną w szranki z profesjonalnymi łucznikami historycznymi. Warto spróbować, bo na zwycięzcę czeka wartościowa nagroda.

Podczas festynu ożyją na chwilę zapomniane już prawie zawody: kowala, garncarza, bursztyniarza, brązownika. Wystąpi też grupa kuglarzy, którzy rozbawią publiczność i zadziwią widzów sprytem i zręcznością. Tytuł „Kuglarze” nosi również przedstawienie, które podczas festynu zaprezentuje Stowarzyszenie Ogrody Teatru.

Festyn poprowadzi znany z programów telewizyjnych kucharz, Karol Okrasa. Gośćmi „Polowania Króla Jagiełły” będą także rybacy, którzy przybędą z całym ekwipunkiem i własną wędzarnią. Uczestnicy zobaczą gotowanie „na żywo” i skosztują świeżych, soczystych dań rybnych.
Imprezę zakończy występ znanych zespołów folkowych: Żywiołaka i Balkan Sevdah.

„Polowanie Króla Jagiełły” odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia 2009 roku, w godzinach 13-22. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie bialowieza.gmina.pl

Za: powiat.hajnowka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawa impreza :) (5+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.08.2009 22:09

Za propagowanie swojego regionu, oraz za cenne informacje 6 ode mnie :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.