Facebook Google+ Twitter

Król może być tylko jeden – finał mundialu w Bonarce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-06-13 16:01

W następny weekend (21-22 czerwca) rozstrzygnie się garbarski turniej piłkarski „Młode lwy”, organizowany przez Bonarkę oraz RKS Garbarnia. Młodym piłkarzom kibicować będzie sam Jerzy Dudek!

To finał wielkiej futbolowej imprezy, do jakiej krakowskie centrum handlowe wraz z klubem piłkarskim zaprosiło swych klientów i wszystkich miłośników piłki nożnej. Na placu między Bonarką a biurowcami ustawione zostaną dwa boiska. Na jednym z nich rozgrywane będą mecze między drużynami wyłonionymi w ramach kwalifikacji. Naprzeciwko siebie staną najlepsi zawodnicy z roczników 2004 (sobota) oraz 2003 (niedziela), marzący o sięgnięciu po puchar zwycięzców oraz atrakcyjne nagrody sportowe: zestaw koszulek, skarpet, bidonów oraz replik oficjalnej piłki brazylijskich mistrzostw, Brazuca. Komu się uda? Jedno jest pewne – nie będzie przegranych. Każdy z uczestników otrzyma bowiem przygotowany specjalnie na tę okazję podkoszulek z limitowanej podgórskiej edycji.
Na drugiej murawie prowadzona będzie rekrutacja do RKS Garbarnia oraz odbywać się będą otwarte treningi dla tych pasjonatów futbolu, którzy nie biorą udziału w turnieju, ale czują nieodpartą chęć spróbowania swych sił na murawie. Ci z młodych piłkarzy, którzy zrobią największe wrażenie na przedstawicielach klubu, mogą liczyć na angaż w Garbarni. A potem – pozostaje już tylko kariera zawodowego piłkarza.
Najlepszym wzorem będzie w tym wypadku sam Jerzy Dudek, który zjawi się na bonarkowym stadionie w finałowy weekend. Sam jest przecież wychowankiem małego klubu Górnika Knurów, gdzie rozpoczął treningi w wieku 12 lat, a 10 lat po odejściu Górnika podpisał kontrakt z samym Realem Madryt.
Oprócz atrakcji sportowych na klientów Bonarki czekać będą również doznania artystyczne. Szykują je młodzi muzycy z działającego w tym krakowskim centrum handlowym Siemacha Spot.
Patronat nad całym piłkarskim wydarzeniem objęło Radio KRK FM oraz Dziennik Polski. Samo wydarzenie jest również częścią całorocznej podgórskiej inicjatywy koordynowanej przez Bonarkę. Składające się na nią działania mają przybliżyć krakowianom tajemnice prawobrzeżnej części miasta i uzmysłowić im, jak niezwykłe jest to miejsce. Poprzez udział w mundialu „Młode lwy” Garbarnia dołącza do coraz liczniejszego szeregu lokalnych partnerów, z którymi współpracę nawiązała Bonarka.
(Przemysław Zieliński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.