Facebook Google+ Twitter

Król nie płaci, piłkarze Polonii opuszczają zgrupowanie

Wojna o zaległości finansowe wobec piłkarzy Polonii Warszawa trwa w najlepsze. Zawodnicy nie chcą grać i opuszczają zgrupowanie w Turcji.

 / Fot. Enejsi/CC BY-SA 3.0Czterech zawodników stołecznego klubu opuściło zgrupowanie w Antalyi twierdząc, że klub nie płaci im pieniędzy. Są to Đorđe Čotra, Łukasz Piątek, Wladimer Dwaliszwili i Adam Kokoszka. Z kolei piąty z nich, Ałeksandar Todorowski, który miał do Turcji przybyć zaraz po meczu swojej reprezentacji, nie pojawił się w niej. Całą sprawą jest oburzony właściciel klubu, Ireneusz Król, który uważa, że pieniądze wkrótce pojawią się na kontach zawodników. Twierdzi również, iż piłkarze, którzy opuścili zgrupowanie muszą natychmiast na nie wrócić.

Oni jednak ani o tym myślą. Mało tego. Wszyscy chcą rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Najbardziej zdesperowany jest Dwaliszwili, który już od dawna zapowiadał, że nie zamierza dłużej czekać na swoje wynagrodzenie. - Dwaliszwili chyba nie sprawdza konta, bo już przelałem mu zaległe pół miliona złotych. W tej chwili przygotowuję półtora miliona na uregulowanie zaległości wobec pozostałych - stwierdził w rozmowie z Przeglądem Sportowym Król, który w tym samym wywiadzie dodał, że: - Sebastian Przyrowski zadzwonił i postawił sprawę po męsku. Powiedział, że są zaległości, że on dłużej tak nie może i dogadaliśmy się raz dwa, mając na myśli rozmowę z Sebastianem Przyrowskim, który miał zostać na zgrupowaniu, bo dostał zapewnienie szybkiego przelewu, a dziś oficjalna strona warszawskiego klubu poinformowała, że zawodnik wyjechał jednak z Turcji i dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu.

Jakby na to nie patrzeć, to i zawodnicy mają rację dochodząc swoich praw, ale i Ireneusz Król, który nie jest bez winy, również ma kilka argumentów przemawiających za tym, iż nie powinni oni własnowolnie opuszczać zgrupowania. Wszystko zależy teraz od dobrej woli jednej i drugiej strony. Jeśli właściciel klubu przeleje pieniądze na ich konta, to prawdopodobne, że wycofają oni wnioski o rozwiązanie kontraktów. W przeciwnym razie z zespołu, który jeszcze kilka miesięcy temu zadziwiał wszystkich, pozostanie jedynie nieprzyjemne wspomnienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.