Facebook Google+ Twitter

Królestwo Boga. Komentarz niedzielny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-20 16:04

Komentarz niedzielny na uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ez 34,11–12.15–17 Ps 23 1 Kor 15,20–26.28 Mt 25,31–46

Ostatnia niedziela roku liturgicznego przypomina nam o prawdzie panowania Jezusa Chrystusa, który jest Królem Wszechświata.

Nasza ludzka pokusa władzy i panowania, sprawia, że łatwo przenosimy na „obraz Boga”, nasze osobiste wyobrażenia dworskiego splendoru i ziemskich potęg. Są również pewnie tacy, którzy chcieliby obrać Jezusa z Nazaretu na jakiegoś „superprezydenta”. Wówczas ten król i władca mógłby się w końcu rozprawić z tymi, z którymi się nie zgadzamy i których nie lubimy. Wszak oni są przecież po tej przeciwnej „lewej stronie”.

Skupiając się na takim panowaniu Sędziego zapominamy, że Jego panowanie, przekracza naszą doczesność (por. 1Kor 15, 20-26). „Jego królestwo nie jest bowiem z tego świata” (J 18,33). Natomiast na tym świecie ów Król, skupia się nie tyle na każących sądach, co na poszukiwaniu każdej zaginionej owcy. (por. Ez 34, 11-12. 15-17).

Chrystus jest Królem nie dlatego, że na moc sądu i kary. Ani tym bardziej dlatego, że my go sadzamy na tronie, czy wkładamy mu na głowę złotą koronę. On jest królem po prostu... bo jest. Bo Jest, który Jest. Bo on jest Panem, życia i śmierci, a jego majestat wcale nie objawia się w dworskim splendorze i politycznej skuteczności, ale w tym „z najmniejszych braci”. Tym, który jest w więźniem, głodnym, nagim, czy chorym...

Jego Królestwo przychodzi inaczej niż byśmy się tego spodziewali...Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kontakt ufo
  • kontakt ufo
  • 27.11.2011 23:21

Jezus Chrystus- Polska -Swiebodzin-Ksiadz-Sylwester Zawadzki- 10-lat budowy to jest wytrwalosc,wiara,to teraz przyjdzie to male nioczekiwane, ktore zburzy caly porzadek Swiata Ludzkiego na Ziemi,niebo pokaze z czym przychodzi,co oferuje,kogo wysyla,i kto jest Wladca Swiata Ludzkiego na planecie Ziemia wyznaczonym przez samego BOGA,teraz przed Swietami Bozego Narodzenia,to bedzie widac dla wszystkich takze informacje zostaly powysylane do duzo Ambassad tutaj bedzie po angielsku,czasami wtrace po Polsku to bedzie na You Tub pod tytulem-Ufo kontakt-technical-technology-future tak na poczatku grudnia, to nie sa zadne czarowania pokze rzeczy techniczne polaczone z wiadomosciami z religi ktore juz znacie -BOGA messege wyslane do vatykanu za Jana Pawla i wiecej, idziemy do koncowki i te informacje musza byc przekazane to jest jeden z moich obowiazkow ,pracy z niebem, zeby nikt nie mowil ze BOG zapomnial swoich ludzkich stworzen ich dzieci na Ziemi,BOG nigdy nie zapomina ,takze ja to wszysko Swiatu pokaze na You Tube,Polska ma duzy przywilej chcecie przyslosci to zobaczycie sami,takze podarunek BOGA dla czlowieka jako dowod -funkcjonujacy w 100%-kim jestem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kRONK
  • kRONK
  • 20.11.2011 16:18

Czy GOŚĆ DNIA nie powinien wskazywać strony źródłowej? I co to ma być - parafialna tablica ogłoszeń?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
  • Pitol
  • 20.11.2011 16:15

> Komentarz niedzielny na uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Króla czego??? ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.