Facebook Google+ Twitter

"Królewna Śnieżka" i znani Polacy dla dzieci z hospicjum

Dziś w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się premiera charytatywnego spektaklu „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. O spektaklu i nie tylko opowiadają dla Wiadomości24.pl Anna Popek i Kamil Durczok, których odwiedziłam na próbie.

Dzisiaj odbędą się dwa spektakle pod tytułem „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Wszyscy występujący w spektaklu oraz cała ekipa pracują w pełni za darmo. Dochód z biletów i aukcji po spektaklu będzie przeznaczony na zakup 10 specjalistycznych łóżek dla mysłowickiego Hospicjum Cordis. Na zakup jednego łóżka potrzeba 14 tysięcy złotych.

Pomysłodawczynią akcji jest pani senator Krystyna Bochenek, która sama wcieliła się w postać kucharki. Reżyserem całego spektaklu jest Magdalena Piekorz - reżyserka znana m.in. z filmu "Pręgi", za który dostała Złote Lwy w Gdyni. Muzykę skomponował kompozytor krakowskiej "Piwnicy pod baranami" - Adrian Konarski, który współpracował z Magdą również przy filmie "Pręgi". Księciem, który ratuje Królewnę Śnieżkę, został Wojciech Kuczok. W postać Śnieżki wcieliła się Magdalena Kumorek. Wśród aktorów przedstawienia jest m.in. muzyk Artur Rojek, Kazimierz Kutz, Jerzy Buzek i wielu innych.

Po spektaklu odbędzie się aukcja na rzecz hospicjum, po której można będzie stać się posiadaczem m.in. plakatu teatralnego z autografami wszystkich wykonawców, biorących udział w przedstawieniu, tekstu sztuki wraz z didaskaliami i autografem Magdaleny Piekorz oraz fragmenty partytury - rękopisu z autografem kompozytora, Adriana Konarskiego. Nad kostiumami aktorów czuwała Barbara Ptak, a scenografię zrobił Marcel Sławiński. Próba przed spektaklem była bardzo nerwowa, ostatnie poprawki i wskazówki, aby na premierze wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Znaną dziennikarkę, Annę Popek, odgrywającą rolę Ochmistrzyni, zapytałam o kilka rzeczy związanych ze spektaklem i nie tylko:
Anna Popek z córką / Fot. Magdalena Foltys
Dlaczego zdecydowała się pani wziąć udział w spektaklu?
Jest to spektakl na cele charytatywne i dlatego nikt z zaproszonych gości nie odmówił zagrania w nim. Jest jeszcze jeden powód: zawsze chciałam zostać aktorką i to się w końcu udało.

Co jest trudniejsze: aktorstwo czy jazda na łyżwach?
W jeździe na łyżwach jest coś z aktorstwa.

Zamieniłaby Pani dziennikarstwo na łyżwiarstwo czy aktorstwo?
Na pewno nie. Dziennikarstwo to mój zawód, ale jazdę na łyżwach na pewno będę kontynuować jako hobby i sport.

Czy przyjęłaby Pani propozycję wzięcia udziału w "Tańcu z Gwiazdami", albo w "Jak oni śpiewają"?
Wszystko zależałoby od moich szefów. W "Tańcu z Gwiazdami" mogłabym wziąć udział, natomiast na pewno odmówiłaby programowi "Jak oni śpiewają", gdyż nie mam w ogóle głosu.

Na moje pytania zechciał również odpowiedzieć szef Faktów TVN, Kamil Durczok, który wcielił się w rolę... Lustra.

Jakie to uczucie na jeden wieczór zamienić dziennikarstwo na aktorstwo?
Nigdy się na tym nie zastanawiałem. Jako aktor występuję po raz drugi. Pierwszy raz był dwa lata temu, w spektaklu "Kopciuszek", którego reżyserem była Krystyna Janda. Grałem tam kobietę, więc było to dość dziwne.

Zamieniłby Pan dziennikarstwo na aktorstwo?
Nie zamieniłbym nigdy.


Bilety można było kupić od 30 do 50 złotych na spektakl o 16.00, natomiast na spektakl o 19.00 trzeba było zapłacić od 50 do 150 złotych za bilet. Jeżeli ktoś chciałby wspomóc hospicjum, można dokonać wpłaty indywidualnej.

Adres i nr konta hospicjum:
Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis
ul. Cegielniana 7b
41-400 Mysłowice
BPH S.A. O/Mysłowice/36 1060 0076 0000 3300 0045 7169
z dopiskiem Nowy Dom

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

bardzo Wam sedecznie dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

i (+) ode mnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.