Królewscy znów wygrywają. Huntelaar królem Madrytu

W meczu 26. kolejki Primera Division, Real Madryt pokonał przed własną publicznością Almerię 3:0. Na Santiago Bernabeu po raz kolejny dwa gole strzelił Huntelaar.

Spotkanie rozpoczęli odważnie piłkarze Almerii, jednak obrońcy Realu radzili sobie znakomicie. Królewscy powoli przechodzili z defensywy do pięknych, choć nieskutecznych ataków. Gra się zaostrzyła i sędzia często musiał uspokajać ambitnych piłkarzy obu drużyn. Kibice jednak goli nie widzieli, aż do 24. minuty meczu, kiedy to po mocnym strzale Sneijdera piłka odbiła się od obrońców i trafiła do Marcelo. Brazylijczyk huknął precyzyjnie z kilkunastu metrów i było 1:0.

Po straconej bramce Almeria rzuciła się do odrabiania strat. Piłkarze Realu musieli skupić się na defensywie na własnej połowie i ostro przecinać akcje gości. Skutkiem brutalnej momentami gry, żółte kartki dostali Raul i Pepe. W pierwszej połowie meczu więcej goli nie było, choć bardzo ambitnie grały obie drużyny.

Pierwsze minuty drugiej odsłony meczu to szalone akcje "cios za cios". Na bramkę Casillasa strzelał Piatti, chwilę wcześniej na spalonym został złapany Huntelaar. Obie drużyny grały w sposób ofensywny choć przewidywalny. Dopiero w 53. minucie spotkania, po podaniu Robbena piłka wpadła w pole karne, tam w zamieszaniu dopadł ją Huntelaar i było 2:0. Zawodnik ten ustalił wynik meczu w 66. minucie spotkania po akcji Sneijdera i Robbena. Przy obu golach Huntelaara było dużo przypadkowości, liczy się jednak przede wszystkim fakt ich strzelenia. Huntelaar ma ich na koncie 8 zadziwiające jest jednak to że strzelił je w ciągu zaledwie trzech miesięcy.

Pomimo wielu wysiłków obu drużyn, cudownych rajdów Robbena i Marcelo z Realu, oraz Uche i Corony z Almerii więcej bramek nie było. Real zarobił trzy punkty i ma tyleż wynosi strata do prowadzącej w tabeli Barcelony, która w dzisiejszy wieczór zagra u siebie z Malagą.