Facebook Google+ Twitter

Królewski Festiwal Światła w Wilanowie. Dziś specjalna walentynkowa oprawa!

Feria barw, niezwykłe spektakle świetlne, show laserowe i taneczne, to tylko część atrakcji, która czeka nas w weekend, 13 - 15 lutego w Wilanowie. Ze względu na walentynki, III Królewski Festiwal Światła będzie miał specjalną oprawę.

 / Fot. materiał prasowy/AIPGłówną rolę w trakcie festiwalu odgrywa światło, które ożywi przestrzeń miejską Wilanowa i nada jej wyjątkowego charakteru. Rozświetlona zostanie elewacja Pałacu i brama do niego prowadząca. Ulice Cendrowskiego i Stanisława Kostki Potockiego zaskoczą natomiast widzów, stając się sceną projektu "Uliczka Braci Philips". Będzie to olśniewająca 120-metrowa instalacja, złożona z 600 parasolek, podświetlonych 16 milionami kolorów, które będą umieszczone ponad głowami spacerowiczów.

 / Fot. Materiał prasowy/AIPZwiedzających z pewnością zachwyci także Park Rzeźb Świetlnych. Pojawią się tu motywy zwierzęce oraz z okazji Święta Zakochanych - czerwone serce. Na scenie ustawionej w pawilonie na Plaży wystąpi formacja taneczna PatmanCrew, która wykona żywiołowy taniec inspirowany światłem.

Zobacz także:Targi Wiatr i Woda 2015 w Warszawie. Prawdziwy raj dla fanów łodzi motorowodnych (wideo)

Uczestnicy tej edycji festiwalu będą mieli okazję zobaczyć niezwykły pokaz mody świetlnej inspirowanej architekturą, a także koncerty i występy choreograficzne przygotowane przez grupę studentów Politechniki Poznańskiej "Illumination".

 / Fot. materiał prasowy/AIPNa festiwalu nie może zabraknąć niesamowitego pokazu sztucznych ogni. Centrum wydarzeń festiwalowych będzie Muzeum Pałac w Wilanowie. Podświetlona zostanie elewacja pałacu, na której wyświetlane będą mappingi, a na dziedzińcu stanie królewska karoca. Na przemian z mappingami podziwiać będzie można niezwykłe spektakle światło-dźwięk w Ogrodach Wyobraźni.

Źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.