Facebook Google+ Twitter

"Królik po berlińsku" coraz bliżej Oscara?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-05 21:42

Przed niedzielną Ceremonią Oscarową w Hollywood pojawia się coraz więcej optymistycznych przewidywań na temat polskiego dokumentu "Królik po berlińsku". Mieszkająca od 30 lat w Hollywood jurorka prestiżowych Złotych Globów Yola Czaderska Hayek oceniła, że szanse filmu Bartka Konopki na Oscara "są bardzo duże".

Film Polaka o upadku muru berlińskiego walczy o statuetkę wśród 4 innych tytułów w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny. Yola Czaderska Hayek w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową podkreśliła, że słyszała pochlebne opinie o polskim filmie wygłaszane przez członków Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznającej Oscary: "Określali film jako znakomity, niektórzy twierdzili, że najbardziej im sie podoba w tej kategorii" - dodała.

Yola Czaderska Hayek uważa, że polskiemu filmowi drogę do Oscara może zagrodzić tylko dokument "Music by Prudence". Jurorka Złotych Globów dodała, że producentka "Królika ..." Anna Wydra została zaproszona do prestiżowej stacji telewizyjnej ABC (czyt. ei bi si), gdzie udzielała wywiadu na żywo.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową laureat Oscara za muzykę Jan .A.P Kaczmarek twierdzi, że film ma spore szanse, ale nie jest pewniakiem. Mieszkający w Hollywood Jan A.P. Kaczmarek jest członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej i wymieniał opinie z pozostałymi głosującymi "Mówili o polskim dokumencie z sympatią: metaforyczna opowieść na temat muru berlińskiego wyróżniała się świetnym, bardzo twórczym pomysłem". Jednak - zdaniem kompozytora - polski film ma dwóch poważnych kontrkandydatów - dokumenty produkcji amerykańskiej. To "Music by Prudence" - opowieść o dziewczynie z Zimbabwe, która pomimo niepełnosprawności śpiewa i komponuje. Drugi to "The last truck" - historia o masowych zwolnieniach z General Motors.

- To filmy silnie emocjonalne, mówiące o sprawach ważych dla Amerykanów, a więc zobaczymy! - dodał Jan A.P. Kaczmarek. Wszystkiego dowiemy się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wtedy poznamy laureatów Oscara.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.