Facebook Google+ Twitter

Królowa Elżbieta II walczy o prawa homoseksualistów - nowa karta

Zobowiązanie Jej Wysokości jest to przełomowym, a zarazem jednym z najbardziej kontrowersyjnych momentów w historii jej panowania. '21st Century Commonwealth Magna Carta, to głęboki sprzeciw wobec wszystkim formom dyskryminacji.

Królowa Elżbieta II / Fot. Print ScreenPo raz pierwszy od 61 lat Królowa zasygnalizowała swe poparcie dla praw homoseksualistów oraz wsparcie kobiet w dążeniu do promowania praw człowieka. Zdaniem znawców zobowiązanie Jej Wysokości jest przełomowym, a zarazem jednym z najbardziej kontrowersyjnych momentów w historii jej panowania.

Nowa karta, mająca na celu likwidację dyskryminacji wobec osób homoseksualnych, a także promowanie wzmocnienia pozycji kobiet podpisana zostanie podczas bezpośredniej transmisji telewizyjnej w najbliższy poniedziałek. Będzie to pierwsze publiczne wystąpienie królowej od czasu choroby i pobytu w szpitalu im. Króla Edwarda VII w Londynie, do którego trafiła kilka dni temu z objawami zatrucia pokarmowego. Królowa zamierza podpisać Kartę Commonwealth i wygłosić mowę, w czasie której wyjaśni powody swego zaangażowania w sprawę.

'21st Century Commonwealth Magna Carta, bo tak brzmi jej pełna nazwa to głęboki sprzeciw wobec wszystkim form dyskryminacji - ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, wyznanie, przekonania polityczne lub z innych powodów ("inne powody" odnoszą się do seksualności, ze szczególnym uwzględnieniem "gejów i lesbijek")

W swoim przemówieniu, jak podaje serwis Daily Mail, Królowa ma podkreślić, że prawo to "musi obejmować wszystkich". Słowa te, jak i jawne poparcie "równości płci" i "wzmocnienia pozycji kobiet" zdaniem wielu jest bardzo istotne, wskazuje bowiem na fakt, iż Królowa zaczęła posługiwać się językiem do niedawna uważanym za domenę działaczy lewicowych.

Decyzja Królowej, to zdaniem znawców wskazówka sugerująca poparcie przez nią nowych przepisów zmierzających do nadania równych praw Królewskich dzieciom obojga płci.
Ewentualne zmiany mogą mieć decydujący wpływ na przyszłość będącej obecnie w 5 miesiącu ciąży księżnej Kate, która zdaniem tabloidów spodziewa się właśnie córki.

Choć Królowa nie wyraziła jeszcze poglądu dotyczącego ewentualnych zmian, to "dobrze poinformowane źródła" twierdzą, że odzwierciedleniem poparcia Królowej, jest zatwierdzenie "bardziej kobiecych praw". Niewykluczone, że na tym właśnie tle dojść może do konfliktu z księciem Karolem, który podobno ma pewne uzasadnione wątpliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@ Ewa Naukowicz-Wojcik
W Szwajcarii art.261bis , prawie identycznej tresci z max. do 2 lat. W ten sposob jest zachowany poziom uzywanych argumentow w trakcie rozmow pomiedzy reprezentantami odmiennych pogladow. W Polsce problem tkwi chyba w "dobrowolnym"przestrzeganiu prawa i braku reakcji na jego lamanie chyba z kazdej strony, bo wszyscy winii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do tej pory Królowa nie wypowiadała się w tej sprawie. Działacze walczący o prawa homoseksualistów skarżyli się, że mimo, iż Elżbieta II jest patronem ponad innych 600 organizacji charytatywnych, żadna z nich nie walczy o "prawa gejów", sytuacji kiedy
sankcje obejmują karę śmierci w części Nigerii i Pakistanie; 25 lat więzienia w Trynidadzie i Tobago, 20 lat plus chłosty w Malezji, a dożywocie w Sierra Leone, Tanzanii, Ugandzie, Bangladeszu i Gujanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... a art. 256 KK brzmi następująco: "Kto nawołuje do nienawiści wobec grupy osób lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, społecznej, naturalnych cech osobistych lub przekonań, albo z tego powodu grupę osób lub osobę znieważa, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2"

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce obywatele Polscy już dawno uchwalili takie prawa tylko o nich zapomnieli albo się z nimi nie zapoznali... dlatego zamiast walczyć o uchwalanie dodatkowych praw lepiej by było nauczyć wszystkich istniejących w tym Artykułu 32 Konstytucji RP:

1.- Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2.- Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.