Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15651 miejsce

Królowa jest tylko jedna.

Miliony wielbicieli, lata popularności, miłośnicy w każdym wieku. Co sprawia, że mimo upływu lat, popularność Agathy Christie i jej książek nie maleje.

commons.wikimedia.org / Fot. commons.wikimedia.orgBrytyjska autorka kryminałów jest szanowana i uznawana za najlepszą pisarkę powieści detektywistycznych wszech czasów. Stworzyła postać belgijskiego detektywa Herkulesa Poirot która się pojawiła w jej około 30 książkach, oraz starszej Pani detektyw-amator Panny Marple.

Jej twórczość wyznacza pewien wysoki połap sztuki dobrego kryminału, przyciągając do siebie odbiorców w różnym wieku. Czym jest „złoty środek” twórczości Agaty Christie?

Jej powieści zaczynają się klasycznie motywem zbrodni, często powiązanym z wątkami związanymi z przeszłością poszczególnych bohaterów. Podczas czytania poznajemy kolejne tajemnice, podejrzanych, nowe dowody i motywy. Często do końca odbiorca starając się rozwiązać poszczególna zagadkę przeżywa zaskoczenie, kiedy koniec akcji przybiera inny kierunek, a oczekiwane przez niego rozwiązanie nie jest poprawne. Czy to właśnie chęć rozwiązania zbrodni, odnalezienie przed końcem powieści poprawnego motywu, dowodu i zbrodniarza, przyciąga nas do jej twórczości?

A może osobowość i postawy stworzonych bohaterów przyciąga nas do jej książek? Herkules Poirot jest uznawany i rozpoznawaną postacią wśród miłośników kryminałów. Bystry, kulturalny, pedantyczny starszy Pan stawiający na psychologię zbrodni. Natomiast Jane Marple jest starszą Panią z małego miasteczka, wykazująca trochę wścibską a przy tym zabawną naturę. Ale gdy musi zmierzyć się z zbrodnia, wykazuje niewiarygodna bystrość umysłu.

Ilu miłośników kryminałów tyle argumentów, miejmy nadzieje, że nadal mimo upływu lat jej twórczość zawsze znajdzie uznanie. Jej wielbicieli można spotkać na corocznym festiwalu Agathy Christkie który się odbywa w Torquay w Angli.
Można tam zmierzyć się w realnym świecie ze zbrodnią rodem z powieści królowej kryminałów, oraz dzięki panującemu tam klimacie, przenieś się w czasy autorki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.