Facebook Google+ Twitter

Królowa Karkonoszy pokazała swoje oblicze w całej krasie

Kto często bywa w Karkonoszach, wie, że nawet w słoneczny dzień warunki pogodowe na Śnieżce mogą zmienić się dosłownie w ciągu kilku minut. Góra bardzo często spowita jest też gęstą mgłą. Miejscowi mówią, że królowa Karkonoszy chowa swoje oblicze przed nieuczciwymi.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Prognozy pogody na pierwszy jesienny weekend były bardzo pomyślne, więc postanowiliśmy wyruszyć do Karpacza, na szlak. Najpierw czarny - leśną drogą w kierunku dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Kopę. Fot. Jola Paczkowska
Prognozy pogody na pierwszy jesienny weekend były bardzo pomyślne, więc postanowiliśmy wyruszyć do Karpacza, na szlak. Najpierw czarny - leśną drogą w kierunku dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Kopę. Fot. Jola Paczkowska

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
malopolska.naszemiasto.pl


Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

"Mają po 16, 17 lat. Mieszkają w Jeleniej Górze i okolicznych miejscowościach. I nigdy nie byli na Śnieżce. (...) Czekają ich więc lekcje w górach i zamkach. (...) - To fantastyczny i trafny pomysł - uważa Piotr Wilk, nauczyciel historii w ZST i przewodnik sudecki. - Skorzysta na tym młodzież, zwłaszcza ta z mniejszych miejscowości". http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lekcje-na-Sniezce,wid,11576704,wiadomosc_prasa.html
Obserwując zorganizowane grupy młodych Czechów, stwierdzam - czas najwyższy na taki wniosek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

a wiecie . miałam kolegę , który w 1968 roku w czasie praskiej wiosny, w największej mgle szedł na Śnieżkę, aby przez zieloną granicę dostać sie do wolnej Czechosłowacji, następnie dalej do Austrii itd. To była wówczas wyprawa z narażeniem życia. Nie tylko ze względu na warunki górskie, lecz i straż graniczną, ktpra strzelała ostrymi nabojami.
Dopiero teraz widzę jak groźna jest ta góra. Przeraża mnie bardziej to, że chyba "z tej miłości" turyści ją zadeptają na śmierć . ;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsze zdjęcie przepiękne :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam wszystkich miłośników gór i wędrówek, a widzę, że tu takich sporo. :)
No ja - człowiek nizin - nie bywam w nich zbyt często, ale zachwycam się i staram za bardzo nie odstawać, a w miniony weekend stwierdziłam, że muszę coś dla siebie zrobić w Światowym Dniu Serca. Pewnie nie ja jedna. Tomku, mówisz Kotłem Łomniczki... ;)
A wiesz, że w tegorocznym plebiscycie POLSKA THE TIMES na symbol Dolnego Śląska wygrała właśnie Śnieżka? Wrocławski rynek (dla mnie też piękny) był trzeci.

I jeszcze chciałam dodać, że nie widziałam na szlaku nikogo niestosownie się zachowującego lub ubranego (obuwie), a wśród turystów w równej liczbie chyba byli Polacy, Czesi (także zorganizowane grupy dzieci - niedziela) i Niemcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu, obudziłaś we mnie wspomnienia niezapomnianych wakacji sprzed kilku lat. Bywałbym tam chętnie nawet co weekend, tylko, niestety, ode mnie w te strony przepiękne kawał drogi *5 (bo tylko tyle można)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5/5 wspaniałe widoki..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fantastyczne zdjęcia. 5+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ah, piękne są rodzinne strony. Szkoda Jolu, że na równie nie szłaś kotłem Łomniczki, a miast tego wyjechałaś wyciągiem. W kotle, prócz pięknych widoków, jest cmentarz ofiar gór - najpiękniej położony cmentarz w Polsce.

Małgosiu z tym zjazdem w zimie na czterech literach to głupi pomysł. Kilka lat temu paru nastolatków straciła w ten sposób życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu kończyny jak kończyny ale szkoda Śnieżki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam Śnieżkę w marcu. Z samego szczytu da się zjechać na czterech literach :D Roztopiony śnieg, później zamarznięty - zabawy co nie miara. Tylko trzeba uważać na kończyny!

Piękna galeria. Polskie góry w ogóle są przepiękne!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.