Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32223 miejsce

Królowa Karnawału: "Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo"

Tego samego dnia spełnić jedno ze swoich marzeń i zostać Królową Karnawału? Wystarczy wierzyć w to co się robi i być otwartym na prezenty od losu. Rozmowa z Kingą Michalską o Carnavaliach, sukienkach i nowym łódzkim serwisie ŁodźGratis.pl.

Festiwal Carnavalia 2010 - Prezentacja Królowej i Króla Karnawału w Portobello / Fot. Artur BińkowskiPodczas II Międzynarodowego Festiwalu Tradycji i Zwyczajów Karnawałowych w Łodzi wybrano Króla i Królową Karnawału. Konkurs odbył się 12 lutego w Centrum Handlowym Manufaktura. Dla Kingi Michalskiej był to wyjątkowy wieczór - kilka godzin po oficjalnym uruchomieniu jej własnego wymarzonego serwisu ŁódźGratis.pl została wybrana Królową Łódzkiego Karnawału.

Anna Janicka-Galant: Kingo zostałaś królową tegorocznych Carnavaliów - jak się czujesz w tej roli?
Kinga Michalska: Świetnie. Wzięcie udziału w konkursie było bardzo spontaniczne, więc wygrana jest dużym zaskoczeniem i radością. O wyborach Króla i Królowej dowiedziałam się o godzinie 15. Krótko po szóstej byłam już na scenie.

Jesteś gotowa do pełnienia nowych obowiązków - cieszyć, bawić i dostarczać rozrywki?
Festiwal Carnavalia 2010 - Królowa Karnawału, Kinga Michalska, na scenie Teatru Jaracza / Fot. Artur BińkowskiJak najbardziej. Byłam już na rewelacyjnym pokazie samby w Teatrze Jaracza, a w poniedziałek wybieram się do Centrum Języków Romańskich na koncert "Fin de siecle’owy salon muzyczny". W ostatkowy wieczór też na pewno nie będę siedziała w domu. Karnawał jest po to, żeby się bawić i cieszyć.

Wybór zbiegł się z uruchomieniem Twojego serwisu ŁódźGratis.pl - on również ma cieszyć, bawić i inspirować. Co na nim znajdziemy?
W serwisie umieszczam informacje o darmowych wydarzeniach mających miejsce w Łodzi i okolicach. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że aby wybrać się na jakieś naprawdę interesujące wydarzenie kulturalne nie zawsze trzeba wydawać na to górę pieniędzy. A Łódź ma wiele do zaoferowania. Prężnie działają kulturalne inicjatywy, galerie, ośrodki sztuki i kultury, kina, teatry, muzea, biblioteki... Każdego dnia dzieje się coś interesującego. Serwis będzie zawierał także relacje z wydarzeń, na których byliśmy, wrażenia i odczucia, którymi chcemy się podzielić z innymi.

Jaki zamysł towarzyszył jego powstaniu, skąd pomysł?
W tym przypadku, jak w wielu innych, potrzeba była matką wynalazku. Razem z moją koleżanką Karoliną chętnie wyszukiwałyśmy ciekawe wydarzenia, na które można było pójść nie rujnując budżetu. Zauważyłyśmy, że tych wydarzeń jest sporo i czasem nie da się ich wszystkich zapamiętać. Spisywałyśmy sobie informacje na kartkach. Znajomi dziwili się, gdy potrafiłam wymieniać ciekawe wydarzenia, pytali skąd mam informacje. Wtedy wpadłam na pomysł, że może warto się podzielić znalezionymi wydarzeniami. Zawsze im więcej osób, tym lepiej. Znajduje się więcej okazji do rozmowy, dyskusji. W ten sposób powstał blog o darmowych wydarzeniach. Zachęcana pozytywnymi komentarzami, zamarzyłam o własnym serwisie. Udało się to dzięki pomocy Twojej i Artura Bińkowskiego, za co jestem Wam bardzo wdzięczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W dużych miastach jest więcej możliwości wyboru i spędzenia czasu. Jeśli tylko ktoś chce, to czerpie z tego... To jest to. Żyje się raz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szykowna impreza:) prawie za darmo:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja czekam dalej na te zdjęcia robione przez Ciebie "spod sceny" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.