Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22050 miejsce

"Królowa" w Galerii Handlowej Ostrowiec

Dorotę Rabczewską (używającą pseudonimu estradowego: Doda), samozwańczą królową piosenki, równie często, a może i ostatnio częściej niż na koncertach można spotkać w galeriach handlowych, gdzie spotyka się z fanami i podpisuje swoje płyty.

Wejście do Galerii Ostrowiec udekorowane plakatami Dody. / Fot. Krzysztof KrzakNa trasie artystki w niedzielę, 18 maja 2014 roku, znalazły się dwie placówki handlowe: Galeria Panorama w Krasnymstawie i Galeria Ostrowiec w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wizytę Dody w tej drugiej placówce zaplanowano na godzinę 18.30. Już na godzinę przed planowanym rozpoczęciem imprezy w centrum galerii zaczęły gromadzić się tłumy wielbicieli piosenkarki. Nie brakowało także tych, którzy zatrzymali się, widząc zgromadzenie i ogromne plakaty z wizerunkiem gwiazdy, by po prostu zobaczyć, jak wygląda ta słynna artystka.

Doda w otoczeniu tłumów w Galerii Ostrowiec. / Fot. Krzysztof KrzakDoda, jak na królową szanującą się (bo przecież nie czekających na nią ludzi) przybyła do Ostrowca Świętokrzyskiego z czterdziestominutowym opóźnieniem, przy okazji robiąc w bambuko tych, którzy oczekiwali jej przy tylnym wejściem do galerii, którym zwyczajowo wprowadzani są znani i lubiani. Czyżby rację miały kilkuletnie dziewczynki, fanki piosenkarki, snujące przypuszczenia, że ich ulubienica zostanie przytransportowana samolotem, który wyląduje na dachu galerii? Bez zbędnych ceremonii, w tym słowa: przepraszam za spóźnienie, rozpoczęło się spotkanie z artystką. Gwiazda zasiadła na kanapie i rozpoczęła podejmowanie kolejnych fanów. Jeden z nielicznych szczęśliwców, którym udało się sfotografować z Dodą. / Fot. archiwum Łukasza Kruka

Warunkiem dostąpienia zaszczytu zbliżenia się do królowej, otrzymania autografu i zrobienia sobie zdjęcia z Dodą było kupienie za jedyne pół stówki jej płyt CD i DVD "Fly High Tour Live", które zostały zarejestrowane w listopadzie minionego roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Chętnych nie brakowało, bo o autografie w pamiętniku nie było nawet co marzyć! Nie minęło piętnaście minut, gdy królowa podniosła się z gustownej kanapy, zawezwała ochroniarzy i poleciła, by eskortowali ją oni do samochodu. Jej słowu stało się, oczywiście, zadość. Wówczas rozległ się pisk zrozpaczonych wielbicieli Doroty Rabczewskiej - Dody. Ci, którzy kupili płytę, a nie zdążyli jej podać piosenkarce do podpisu, rzucali brzydkimi słowami. Ale nic nie było w stanie zmienić decyzji królowej. Co bardziej zdesperowane fanki (średnia wieku 12 - 14 lat) rzuciły się w pogoń za oddalającą się idolką, skrzętnie osłanianą rosłymi bodyguardami. - Strzeliła focha? - zapytał retorycznie stojący obok piszącego te słowa zdezorientowany mężczyzna w średnim wieku, ochraniający przed napierającym tłumem małą dziewczynkę, pewnie córkę.

Pożegnalny uśmiech od królowej. / Fot. Krzysztof KrzakNa zewnątrz galerii osoby, które znalazły się bliżej Dody, rozpaczliwie wyciągały ręce w jej stronę i szalały z radości, gdy udało im się dotknąć idolki. Co silniejsze dziewczęta napierały na samochód, w którym usadowiła się już gwiazda i łaskawie odsunęła szybę, rozsyłając uśmiechy. Inne biegły za pojazdem aż do najbliższych świateł. - Co to było? - pytały te, które zdumione bezradnie rozglądały się wokół. - Olać ją! (w cytacie pominięto słowa powszechnie uważane za wulgarne). Tymczasem wewnątrz Galerii Ostrowiec organizatorzy likwidowali tron królowej, a na ich twarzach bynajmniej nie rysowało się zadowolenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie znam żadnej piosenki tej pani . Znam za to z mediów jej skandaliczne zachowanie . Działalność artystyczna w galeriach może bawi młodzież ale to zły kierunek rozwoju kariery .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogoń tłumu za Dodą? Nie wiem co w tym jest, do czego ludziom jest potrzebna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O.. nie spodziewałabym się takiego zdarzenia..., chociaż to tak powszechne! Miło spojrzeć na to z bliska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.