Facebook Google+ Twitter

Królowa Wlk. Brytanii na posiedzeniu rządu. Po raz pierwszy od 100 lat

Królowa Elżbieta II pierwszy raz w swoim życiu wzięła udział w posiedzeniu brytyjskiego rządu. Ostanie takie wydarzenie miało miejsce ponad 100 lat temu, za czasów królowej Wiktorii.

 / Fot. Foreign and Commonwealth OfficeKrólowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II zaskoczyła wczoraj swoich poddanych, odwiedzając siedzibę brytyjskiego premiera. Stała się tym samym pierwszą od ponad 100 lat monarchinią, która wzięła udział w posiedzeniu brytyjskiego rządu.

Królową - ubraną w gustowny, choć skromny błękitny płaszcz - przywitał na słynnej londyńskiej Downing Street premier David Cameron. Spotkanie z jego gabinetem jest częścią obchodów Diamentowego Jubileuszu Elżbiety II.

 / Fot. Foreign and Commonwealth OfficeBrytyjska królowa odwiedziła także Foreign Office (odpowiednik polskiego MSZ), gdzie odsłoniła pamiątkową tablicę i otrzymała prezent. Jak czytamy na oficjalnej królewskiej stronie internetowej, "w czasie wizyty Jej Wysokości oznajmiono, że część Brytyjskiej Antarktyki została nazwana Ziemią Królowej Elżbiety".

Wydarzenie to już zostało nazwane przez brytyjskie media historycznym. Do tej pory, przez 60 lat zasiadania na brytyjskim tronie, Elżbieta II stroniła od polityki, a jej udział w niej miał wyłącznie charakter formalny lub ceremonialny. Jako głowa państwa, Elżbieta II nie głosuje nawet w wyborach parlamentarnych.

Zobaczcie jak członkowie brytyjskiego rządu przywitali Elżbietę II...Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.