66704 miejsce

Kronika ME w Barcelonie: Polacy nie zawodzą

Kiedy Włodarczyk jest w kole, Polacy z przeżyciem wpatrują się w telewizory. Ale to nic dziwnego. Nasza rodaczka jest przecież rekordzistką świata! Wczoraj do swoich sukcesów dołożyła brązowy medal ME. A jak zakończyły się inne konkurencje?

IV dzień – sesja wieczorna

Mistrzostwa Europy w Barcelonie. / Fot. Andreu Dalmau PAP/EPAAnita Włodarczyk zdobyła brąz w rzucie młotem z wynikiem 73,56m. Wygrała Niemka – Seidler (73,38m), przed Rosjanką – Łysenko (75,65m). Być może wielu liczyło na więcej, jeśli chodzi o Polkę. Jednak 3. miejsce to wcale niemałe osiągnięcie przy dokuczliwej kontuzji pleców. Mistrzyni świata za kilka dni obchodzić będzie swoje 25. urodziny, a więc jeszcze wiele przed nią!

Bieg na 3000 m z przeszkodami kobiet zakończył się dla nas dość pechowo. Biegnąca na 3. pozycji Wioletta Frankiewicz na ostatnim okrążeniu osłabła i wyprzedziła ją Rosjanka – Kharlamowa, która zdobyła brąz, a także Dean (Wielka Brytania). Ostatecznie Wioletta ulokowała się na 5. miejscu z czasem 9:34:13. Pierwsza była Zarudneva, druga Dominguez z Hiszpanii. Kolejna z naszych reprezentantek – Katarzyna Kowalska - dobiegła do mety jako dziesiąta (9:42:47).

Ciekawy okazał się bieg na 400 m mężczyzn z udziałem Polaka – Kacpra Kozłowskiego, który to z czasem 46,07 zajął 8. miejsce. Wygrał Kevin Borlee z Belgii (45,08), przed Binghamem (Wielka Brytania) i Rooney'em (Wielka Brytania). Faworyzowany drugi z braci bliźniaków Borlee – Jonathan dobiegł do mety dopiero jako siódmy (45,35).

Bieg na 1500m mężczyzn dał gospodarzom mistrzostw złoty i brązowy medal. Wygrał Casado (3:42:74), drugi był Schlangen (Niemcy), natomiast trzecie miejsce przypadło drugiemu z Hiszpanów – Olmedo. Mateusz Demczyszak wywalczył 8. miejsce (3:44:32).

Półfinał biegu na110m przez płotki mężczyzn wyłonił finalistów tej konkurencji. Wśród nich znalazł się Artur Noga, który jako trzeci pokonał wyznaczony dystans w czasie 13,53. Na etapie
półfinału odpadł Dominik Bochenek, który był ostatni w pierwszym półfinale, nie wliczając Sharmana zdyskwalifikowanego za falstart. W finale medale rozdzielili między siebie Turner (Wielka Brytania), Darien (Francja) i Kiss (Węgry). Artur Noga ulokował się na 5. pozycji.

W finale biegu na 20 0m kobiet nie zobaczymy żadnej z Polek. Półfinał wyłonił szereg finalistek, ale nie starczyło w nim miejsca ani dla Eweliny Ptak, ani dla Marty Jeschke, ani dla Weroniki Wedler.