Facebook Google+ Twitter

„Kronika sportowa”- jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy?

Wolontariusze zbąszyńskiego gimnazjum podjęli kolejną inicjatywę społeczną skierowana do swoich rówieśników, młodszych kolegów i koleżanek oraz mieszkańców okolicy.

 / Fot. Archiwum szkołyWolontariusze zbąszyńskiego gimnazjum podejmują kolejną inicjatywę społeczną skierowana do swoich rówieśników, młodszych kolegów i koleżanek oraz mieszkańców okolicy.
Grupa projektowa pod opieką pań Marii Leśnik i Hanny Matyaszczyk wybrała jeden z trzech zaproponowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację BGK tematów – „Kronika sportowa”- czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy?

 / Fot. Archiwum szkołyW miniony czwartek w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty z młodzieżą przeprowadzone przez trenera CEO p. Mateusza Koniecznego, podczas których uczniowie mogli wypracować plan działań na najbliższe tygodnie. Wspólnie opracowali narzędzia do przeprowadzenia wywiadu na temat: „Jak spędzam wolny czas? ”, który przeprowadzili z kolegami i swoimi nauczycielami, zastanowili się także w jaki sposób pozyskać sojuszników oraz wypromować projekt.

 / Fot. Archiwum szkoły Niezwykle pomocny okazał się p. Wojciech Winiarz ze Zbąszyńskiej Telewizji Kablowej, który nie tylko udzielił cennych wskazówek, ale przede wszystkim pomagał w nagraniu materiału filmowego. / Fot. Archiwum szkołyPodczas 5 godzinnego spotkania młodzież wykorzystując aktywne metody pracy poznała swoje mocne strony (zabawa w sklep), które warto wykorzystać w różnorodnych działaniach oraz sposoby pozyskiwania informacji (wywiad, flagi, pocztówka), jak również zasady dobrej współpracy.


 / Fot. Archiwum szkołyGimnazjaliści dziękują panu Mateuszowi Koniecznemu za ciekawie przeprowadzone zajęcia, pracowicie i miło spędzony wspólnie czas. Mamy nadzieję, że realizacja projektu w ramach programu "Młody obywatel" będzie okazją do rozmów w rodzinie i wśród sąsiadów oraz przeżycia wspaniałej sportowo – rekreacyjnej przygody - powiedziała Maria Leśnik.
 / Fot. Archiwum szkoły / Fot. Archiwum szkoły / Fot. Archiwum szkoły

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.