Facebook Google+ Twitter

„Kroniki smokologii. Oko Smoka” Dugalda A. Steera

Czy słyszałeś plotki, jakoby niedaleko twojej miejscowości przebywał jakiś smok? Interesują cię smoki europejskie, nagi i bukki? To znak, że powinieneś zostać smokologiem i dołączyć do Tajnego i Starożytnego Towarzystwa Smokologów.

Okładka książki / Fot. DEBITTak właśnie postąpili główni bohaterowie - dwunastoletni Daniel Cook i jego siostra Beatrice. Rodzeństwo niecierpliwie oczekiwało rodziców, którzy mieli wrócić do Anglii z dalekich Indii. Niestety plan nie doszedł do skutku i zadanie opieki nad dziećmi przypadło przyjacielowi rodzinny Cook - ekscentrycznemu doktorowi Drake.

Bohaterowie trafiają więc do letniej szkoły, której dyrektorem i nauczycielem jest doktor Drake’a. Szkoła w wakacje? Brrrr… No może nie w tym wypadku - nie jest to bowiem zwyczajna szkoła. Uczniowie uczą się zawodu smokologa, a to niełatwa sprawa. Nauka i praca opierają się na doświadczeniu, obserwacjach i skrupulatnym notowaniu przydatnych w przyszłości wiadomości. I nawet to czasem nie wystarczy, gdyż jak uważa doktor Drake: „studiowanie smokologii wymaga przede wszystkim inteligencji i odwagi, o czym młodzi smokolodzy przekonają się aż nazbyt szybko”. Trzeba bowiem wiedzieć, że istnieje mnóstwo smoków. Są smoki niezwykle inteligentne, władające ludzką mową i smoki mało rozumne. Są smoki latające i nieloty. Są smoki, które gromadzą wielkie skarby i takie, którym wystarczą gliniane butelki i gumowce dziadka. Są przede wszystkim smoki ziejące ogniem, którym wskazane jest schodzić z drogi. Właśnie badaniem i ochroną tych niezwykłych istot zajmują się smokolodzy. Aby zostać profesjonalnym smokologiem trzeba przyłączyć się do znanego nielicznym, tajnego stowarzyszenia T.S. T.S.

Daniel i Beatrice ledwie zasmakowali nauki, a już muszą przerwać szkolenie. Czeka ich bowiem niezwykle trudne zadanie. Muszą potrzymać największego wroga smoków - Ignatiusa Crooka, który próbuje zdobyć artefakty, dające władzę nad smokami. Wśród magicznych przedmiotów najcenniejsze jest Oko Smoka. Klejnot pozwala kontrolować najpotężniejsze smoki i sprowadzić na nie zagładę. Rodzeństwo Cook wraz z ekscentrycznym doktorem wyruszą na wyprawę, aby uprzedzić wroga i odnaleźć Oko Smoka. Ignatiuk Crook nie cofnie się przed niczym w swoich dążeniach do potęgi i sławy. Nawet jeśli miałoby to doprowadzić do zgładzenia smoków i ich „dwunogich” przyjaciół. Czy młodzi smokolodzy odnajdą Oko Smoka pierwsi? Czy uda im się ocalić smoki? Nie mogą zawieść. To od nich zależy los wszystkich smoków…

„Kroniki smokologii. Oko Smoka.” Dugalda A. Steera charakteryzuje wartka, dynamiczna akcja od początku książki. Już po przeczytaniu prologu wydarzenia będą odgrywały się niezwykle szybko a bohaterowie zostają rzuceni w wir fantastycznych, przerastających wyobraźnię wydarzeń. Mityczne i legendarne stworzenia za jakie uchodzą smoki żyją w zgodzie z człowiekiem, a towarzystwo smokologów dba o to, by tak pozostało. Doktor Drake uczy w praktyce przyszłych smokologów jak walczyć o przetrwanie smoków.

Język pierwszego tomu opowieści z serii kronik smokologii jest prosty i zrozumiały dla wszystkich, nawet najmłodszych czytelników. Książka powinna zainteresować zarówno niesfornych ośmiolatków, żądnych przygód dwunastolatków a i niejeden rodzic także przysiądzie do lektury powieści.

„Kroniki smokologii. Oko Smoka.” Dugalda A. Steera to barwna opowieść o przygodzie, sile przyjaźni i odwadze. To powieść która rozśmiesza i wzrusza a przede wszystkim uczy odnajdować i chronić smoki!

Wydawnictwo DEBIT.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

michał
  • michał
  • 22.01.2012 09:24

bardzo fajna książka polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń
wiktor
  • wiktor
  • 27.11.2011 14:59

super polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapowiada się ciekawie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

spoko jest

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania S
  • Ania S
  • 04.02.2011 16:00

Recenzja zachęca do przeczytania książki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.