Facebook Google+ Twitter

Kropiwnicki oficjalnie zganił strażników

Sprawa zrugania strażnika miejskiego za chodzenie bez czapki doczekała się ciągu dalszego. Jak informuje "Express Ilustrowany", wczoraj prezydent Kropiwnicki zgromadził 200 funkcjonariuszy, by wysłuchali, co ma im do powiedzenia.

Sfrustrowany prezydent zafundował strażnikom poranną odprawę na dziedzińcu. / Fot. Express IlustrowanyOdprawa z udziałem prezydenta Łodzi miała miejsce na dziedzińcu komendy SM. Obecność była obowiązkowa - musieli przyjść nawet ci strażnicy, którzy mieli wolne. Słowa prezydenta tym razem były pozbawione wulgaryzmów, ale ostre i zdecydowane. Oświadczył, że jako prezydent miasta powinien mieć zapewnioną ochronę (niczym prezydent RP) i skrytykował funkcjonariuszy za niekompetencję i "tchórzostwo", groził nawet rozwiązaniem Straży:

"Wystarczy, że przestanę być wiarygodny w swoich działaniach obronnych w stosunku do SM i formacja zostanie rozwiązana! (...) Macie taki budżet, że dla policji to gratka. Zastanówcie się państwo nad tym." - cytuje słowa prezydenta "Express Ilustrowany".

Zebrani na apelu funkcjonariusze byli oczywiście w czapkach.

Źródła: Express Ilustrowany - "Operetka w straży miejskiej - poranny apel prezydenta Kropiwnickiego"
Gazeta Wyborcza - "Prezydent ciągle o czapce"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nasz "prezydent" chyba już kompletnie nie wie, co powinien robić będąc na swoim stanowisku. Cóż... Jeszcze trochę i powiemy mu "adieu"... :) Wreszcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z prezydentem. Straż musi być profesjonalna. Widzę nieraz służby mundurowe w pogniecionych mundurach, bez czapek, z pasami na tzw. j..ch. Robią bardzo nieprzyjemne wrażenie. To są pierwsze oznaki demoralizacji. Skutkuje to potem tym, jak w Toruniu, bardzo agresywnym, nie przystającym do okoliczności, zachowaniem przy podejmowaniu interwencji. Jak się zdecydowało nosić mundur to trzeba go szanować. To nie jest zwyczajna praca. Kto tego nie rozumie musi być z tych służb bezwzględnie usuwany. Nie może być przechowalnią różnych maści nepot. Tym bardziej, że szykuje się rozszerzenie kompetencji straży miejskich. Oczywiście jestem wdzięczny tym strażnikom, którzy wykonują swoje niełatwe obowiązki w sposób wzorowy. A prezydenci miast są od tego aby wymagać od straży dyscypliny i wzorowego wykonywania swoich zadań. I nie brać przykładu z prezydenta miasta Torunia, który idzie w zaparte i broni za wszelką cenę swoich strażników. Tym szacunku społeczeństwa nie nie zdobędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.