Facebook Google+ Twitter

Kropla krwi na Dzień Braterstwa

21 lutego, z okazji Dnia Myśli Braterskiej, harcerze wezmą udział w akcji Harcerska Kropla Braterstwa, oddając część siebie, która innym da szansę na życie. Akcja ma już kilkuletnią tradycję.

Nasza krew jest niezbędna jako szczególne lekarstwo, którego nie da się zastąpi niczym innym. Jest potrzebna dla ratowania życia ofiar wypadków, niezbędna podczas wielu zabiegów chirurgicznych oraz operacji. Obliczono, że statystycznie w naszym kraju co minutę potrzebny jest litr krwi. Dlatego każda akcja jak ta jest nam potrzebna, bo tylko nieliczni znajdują w sobie motywację i chęć by udać się do Stacji Krwiodawstwa.

Tak szczególny dla rodziny harcerskiej Dzień Myśli Braterskiej w tym roku przypada w sobotę. Tego dnia stacje krwiodawstwa są nieczynne. Dlatego akcję Kropla Krwi na DMB zaplanowano w przeddzień skautowego święta.

Krwiodawcy w harcerskich mundurach systematycznie uczestniczą w tego rodzaju akcjach i zyskują coraz więcej zwolenników. Podczas Zlotu Stulecia Harcerstwa oddano ponad sto litrów krwi. Popularność zyskuje zdobywanie okolicznościowej odznaki, a młodsi, jeszcze nie mogący oddać krwi, zdobywają z tym związane sprawności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.