Facebook Google+ Twitter

Kropla oliwy. Moje sycylijskie wakacje

... czyli historyczno-podróżnicza książka kucharska...

Simonetta Agnello Hornby opisała smaki swojego dzieciństwa, a właściwie życia... ze smakiem i uczyniła to w ten właśnie sposób.
Na okładce książki możemy znaleźć słowa: "Marzeniem Simonetty Agnello Hornby było zachowanie w pamięci przepisów babci Marii" i właśnie na podstawie zapisków jej babci powstała ta książka. "Jednak im dłużej się nad tym zastanawiała, tym lepiej rozumiała, że musi też opisać ją samą, atmosferę tamtych dni, wspomnienia, które błyskawicznie przywołują smaki potraw z babcinej kuchni. I tak jej książka stała się pocztówką ze świata, którego już nie ma, kroniką zapomnianych sycylijskich wakacji..."
Trudno oddać to innymi słowami, bo autorka przywołała świat, którego już nie ma. Sycylię (skąd pochodzi autorka), końca lat 40 XX w. i nieco później. Bohaterów, którymi byli członkowie jej rodziny, bliscy, znajomi, pracownicy. Życie pełne anegdot, opowiadań, podróży, historii, gdzie większym tłem jest Sycylia, a mniejszym... kuchnia. Wraz z autorką wyruszyliśmy w podróż pełną słońca i dobrego smaku.
Do świata, gdzie praca chłopów w jej rodzinnym gospodarstwie, przekładała się na poznawanie smaków ich codziennego życia, dosłownie i w przenośni. "Państwo" bowiem jedli wtedy to, co "służba". Jednocześnie u wszystkich pojawiała się satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, był czas na zabawę, a przede wszystkim na rodzinne bycie razem. Tam nie mogło obyć się bez bogato zastawionego stołu...

"Kropla oliwy", z serii wydawniczej "Dolce Vita", to historie z życia gdzie "smaki i zapachy dawno minionych dni…" unoszą się, wraz z każdą przewrócona kartką. Książka została napisana w przystępny sposób. Układ również jest logiczny, najpierw z ciekawością śledzimy historię Simonetty, by w dalszej części otrzymać... przepisy na dania rodem z Sycylii.
Innymi słowy, dla każdego coś smacznego...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.