Facebook Google+ Twitter

"Krople na rozpalone kamienie" w Teatrze Scena Prezentacje

Sztuka Reinera Wernera Fassbindera to opowieść o samotnym mężczyźnie, który potrafi manipulować ludźmi i wykorzystuje ich do własnych celów.

Sławomir Grzymkowski (Leopold), Daniel Misiewicz (Franz) / Fot. Michał Jarosiński, Teatr Scena PrezentacjeSpektakl "Krople na rozpalone kamienie" w reżyserii Romualda Szejda to dramat psychologiczny ukazujący skomplikowane relacje męsko-męskie i damsko-męskie, oparte na wymianie ciosów i uników. Głównym bohaterem jest Leopold (Sławomir Grzymkowski), 45-letni samotnik, który lubi manipulować ludźmi, by robili to, co chce.

Pewnego dnia poznaje Franza (Daniel Misiewicz), 19-letniego chłopaka, który czuje się zagubiony w życiu. I postanawia go wykorzystać. Szybko stają się kochankami, a Franz się wprowadza do mieszkania Leopolda. Od tej pory ich rozmowy bardziej przypominają kłótnie niż próbę porozumienia się. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy pojawiają się byłe narzeczone obu mężczyzn...

Spektakl pokazuje wielką samotność współczesnego człowieka, która jest wynikiem kapitalistycznego społeczeństwa, które doprowadziło do upadku wrażliwości i solidarności. Bohater ma trudności z budowaniem pozytywnych relacji - zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami. Jego związek jest toksyczny, oparty na uzależnieniu a nie uczuciu. Za wszelką cenę chce mieć partnera, nieważne jakiego. Najważniejsze, by udało się wypełnić pustkę.

Joanna Domańska (Anna), Sławomir Grzymkowski (Leopold), Magdalena Karel, (Vera) / Fot. Michał Jarosiński, Teatr Scena PrezentacjeJeśli chodzi o grę aktorską, to na największe brawa zasłużyli Sławomir Grzymkowski jako Leopold, mężczyzna w średnim wieku, który nie potrafił zbudować właściwych relacji z drugą osobą, wolał stresować ludźmi, ich życiem, nie przejmował się uczuciami innych oraz Daniel Misiewicz jako Franz, młody chłopak, który jeszcze nic nie wiedział o życiu, najpierw był pod pantoflem sporo starszej narzeczonej, a potem uległ Leopoldowi i uzależnił się od niego - był niezdolną do buntu ofiarą swojego partnera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.