Facebook Google+ Twitter

Krótka historia likantropii

26 lutego zawita do nas "The Wolfman" - najnowsza historia o wilkołakach, inspirowana klasycznym filmem sprzed prawie 100 lat. W rolach głównych zobaczymy Anthony'ego Hopkinsa oraz Benicio Del Toro.

 / Fot. Plakat"The Wolfman" opowiada historię młodego szlachcica (Del Toro), który po długim pobycie w Stanach Zjednoczonych powraca do rodzinnego domu w Wielkiej Brytanii, gdzie czeka na niego ojciec (Hopkins). Niedługo potem zostaje ugryziony przez wilkołaka i powoli zaczyna przeistaczać się w bestię. Jedyny sposób aby pozbyć się klątwy to zabić wilkołaka, a to nie będzie takie proste...

Zanim poznamy dalszy ciąg historii przedstawionej w filmie, twórcy filmu przypominają nam o dość specyficznych i interesujących przypadkach, które naprawdę miały miejsce. Oficjalna strona filmu thewolfmanmovie.com zawiera dział opowiadający o likantropii, definiowanej jako nadnaturalne przeistoczenie istoty ludzkiej w krwiożerczego wilkołaka. Jak się okazuje, historia jest pełna różnego rodzaju tajemnic, które prawdopodobnie nigdy nie zostaną rozwikłane. Oto przykłady niektórych z nich, tylko od nas zależy czy te wydarzenia uznamy za czystą fikcję czy być może są to rzeczywiste przypadki "wilkołactwa".

W 1588 roku w Bedbur, w Niemczech Peter Stubbe zabija oraz pożera 11 młodych kobiet i własnego syna. W trakcie procesu przyznaje się, że zamienił się w wilkołaka przed każdą ze zbrodni. Sędzia, który prowadził proces okazał się bardzo przesądny - kierując się swoimi przekonaniami oraz niezwykłym gniewem wydał najokrutniejszy wyrok w historii niemieckiego wymiaru sprawiedliwości - "ciało Stubbe miało być rozłożone na kole i za pomocą rozgrzanych szczypiec jego mięso miało być oddzielone od kości w dziesięciu miejscach. Później jego ręce i nogi miały być połamane drewnianym toporem, głowa miała być oddzielona od ciała a zwłoki spalone na popiół."

1603, Landes - Francja 14-letni Jean Grenier przyznaje się do zamordowania i zjedzenia 7 młodych kobiet z sąsiednich wiosek, oczywiście po uprzedniej przemianie w wilkołaka. Jego opowieść zostaje potwierdzona poprzez zgłoszone zaginięcia młodych kobiet oraz odnajdowane w różnych miejscach okaleczone zwłoki. Sędziowie uznają go za niepoczytalnego i zamykają w klasztorze w Bordeaux, gdzie przez kolejne 50 lat życia był przykuwany łańcuchami do ściany w trakcie każdej pełni księżyca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pora przetopić srebrną biżuterię na kule...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od dzisiaj będę sprawdzać czy mężczyzna nie porasta mi futrem w księżycową noc :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast lisie nory powinno być okopy. Zagalopowałem się. Przepraszam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładnie tak straszyć po nocy ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.