Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31526 miejsce

Krótka rozprawa o miłości

Miłość jest uczuciem wielkim, niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju. Nie da się określić czym tak naprawdę jest. Towarzyszy jej wiele pozytywnych i negatywnych emocji. Czy prawdziwa miłość w czasach konsumpcji w ogóle istnieje?

Zakochani na sopockiej plaży. / Fot. PAPW świecie, w którym o romantyzmie już dawno zapomniano,w którym zalewają nas reklamy przepełnione nagością, trudno rozmawiać o miłości. W zasadzie wcale się tego nie robi, bo to temat nieaktualny, niepasujący do dzisiejszych czasów. Trudno go sprzedać, więc po co zajmować się emocjami, do których konsument nie przywiązuje wagi, których nie kupi.
Nie chcę i nie pozostanę w tej rozprawie anonimowy, bo nie sposób obiektywnie pisać o miłości. Żeby o niej dyskutować trzeba być subiektywnym, trzeba ją przeżyć.

Nie mogę przytoczyć encyklopedycznego wytłumaczenia terminu "miłość", bo według mnie takie nie istnieje. Każdy przeżywa ją na swój sposób, dla każdego jest czymś innym, a dla niektórych w ogóle nie istnieje (tym ostatnim z całego serca współczuję). Dziś modna jest "miłość", w której jedynym uczuciem jest pożądanie. Taki typ miłości jest lansowany przez media, tylko na taki ma się czas i ochotę. Nie ma mowy o altruizmie. Bynajmniej nie stwierdzam, że w prawdziwej miłości pożądanie nie istnieje, ale jest w nim chęć nie tylko fizycznego zbliżenia, ale również poczucia emocjonalnej i duchowej więzi, poczucia, że jest się jedną duszą, a nie tylko ciałem.

Brzmi to patetycznie? Nie, bo do miłości trzeba podchodzić irracjonalnie. W prawdziwej miłości pierwsze skrzypce gra serce, rozum jest wyłączony. Człowiek kochający drugą osobę żyje w innym świecie, zwykły świat jest jakby zbędnym dodatkiem, a nawet balastem. Dla niektórych miłość to jedynie wyrzeczenia i brak czasu dla siebie i innych. Nie sposób się z tym - po części! - nie zgodzić, ale właśnie to jest w niej piękne. Dla "obserwatorów" nie jest normalne to, że ktoś jest w stanie poświęcić wszystko dla innego człowieka, ale osoba chora z miłości postrzega to w zupełnie inny sposób. Żyje w świecie dla "obserwatora" nieosiągalnym, w którym brak czasu dla innych, to czas spędzany z kimś najważniejszym, a poświęcenie to dawanie dowodu miłości i wyraz egoizmu, bo robi się wszystko, żeby zaspokoić potrzebę zobaczenia się z drugą osobą - robisz coś tylko dla siebie, czyli postępujesz egoistycznie, nie poświęcasz się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 18:52

Amor omnia vincit. ( Miłość wszystko zwycięża ) :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.10.2009 17:19

przesylam Autorowi "bajeczkę":)

...kiedys napisalam

Lew i myszka

...maleńka próbuje znaleźć jakiś kamień pośród wysokich traw, wspiąć się aby ja zauważył... ale na sawannie głazów prawie nie ma. Zimną nocą przytula się do jego wielkiej ciepłej lwiej łapy. Śpiący Lew nie wie że tam w trawie, wtulona w jego futerko śpi myszka i śni że nie jest maleńka, nie jest szara, jest Płowa, jest Piękna... i jest Taaaka Duuuża.

Pewnie kiedyś rano ją rozplaska łapą, nie na złość, tak po prostu z lwiej, królewskiej nieuwagi... ale to przecież bez różnicy, bo czy dla takiego Wielkiego Dumnego Lwa może mieć znaczenie zdechła myszka o której istnieniu nawet nie wiedział.

/E. Samek-Czapla/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uśmiechne ładnie się.))
...*5))
Coś się czuje w powietrzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brzmi idealistycznie, ale według mnie miłość jest właśnie taka.Chyba ktoś mnie rozszyfrował...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor kocha, to się czuje przez kable. !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.10.2009 14:00

http://www.youtube.com/watch?v=ZXmx76otSag

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.10.2009 13:57

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idealistyczne, ale piękne rozumienie miłości - gwiazdek 5 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miłość rozłożona na... na co... jednak nie wiem. Pozdrawiam Autora tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.