Facebook Google+ Twitter

Krótki spacer po nadmorskiej miejscowości

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-08-24 16:46

Pobierowo jest jednym z najbardziej lubianych kurortów nadmorskich. Co roku przyciąga licznymi atrakcjami i urokliwymi widokami tysiące spragnionych słońca turystów.

Początki turystyczne Pobierowa datuję się na 1907 rok. Wtedy to rolnik Frohreich wybudował pierwszy hotel "Seeblick". W pobliżu pensjonatu powstały nowe budynki, potem piekarnia i masrnia A komunikacja między pomiędzy Berlinem a Pobierowem sprawiła, że miasto stało się ulubionym miejscem wypoczynku dla "berlińczyków". Zresztą tak jest i do dzisiaj.

PObierowo to raj dla tych, którzy kochają zakupyŁadnie, ale drogo

Przekonać się o tym można spacerując największą ulicą kurortu – Grunwaldzką. W licznych pubach kawiarniach i restauracjach można spotkać wielu niemieckich turystów. Z przechadzki główną ulicą będą zadowoleni kolekcjonerzy nadmorskich pamiątek – blisko czterokilometrowa ulica zapełniona jest sklepikami.


Poza bogatą bazą gastronomiczną i licznymi drobnymi sklepikami Pobierowo ma jeszcze inne zalety. Panuje tu specyficzny mikroklimat morski, który doskonale koi różne dolegliwości dróg oddechowych i leczy skołatane nerwy. A wszystko to za sprawą lasów sosnowych, wzdłuż których można udać się na pieszą wycieczkę m.in. do Pustkowia.


 Można uprawiać tuWczasy na sportowo!

Przy ulicy Moniuszku znajduje się kort tenisowy oraz boisko do siatkówki i koszykówki. Co roku pod koniec lipca w pobliskim Pustkowiu odbywa się turniej tenisa ziemnego " Pustkowo Cup", w którym udział biorą nie tylko mieszkańcy ale i turyści z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cieszy się również windsurfing i ... golf.


W Łukęcinie, który graniczy z Pobierowem, znajduje się pole golfowe z 9 dołkami, driving rang i putting green Równie popularne jest tu paralotniarstwo. Pobierowo i okolice Rewala są idealnym miejscem do uprawiania tego sportu. Są tu odkryte brzegi klifowe, z których przy sprzyjających wiatrach, warto spróbować swoich sił na paralotni oraz wiatry tzw. "powietrzne żagle" dobrze znane miłośnikom paralotniarstwa. Będąc na Wybrzeżu Rewalskim warto rownież pokusić się o lot samolotem. Cena nie jest wygórowana i wynosi 50 zł od osoby za przelot. Lotnisko mieści się przy drodze wyjazdowej do Niechorza Można tu uprawiać m.in. tenis ziemny.

Informacja turystyczna:

www.pobierowo.com.pl
www.pobierowo.net.pl
www.e-pobierowo.pl
www.pobierowo.nadmorzem.net

Fot. portale i wortale Pobierowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

witam pozdrawiam zachęcam do czytania własnych artykółów i zgadzam się śledząc sam tytół iz musi byc wspaniale spacerowac po nadmorskiej miejscowosci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzęsacz: To tutaj, jak nigdzie indziej, widoczna jest niszczycielska siła morskich fal, zabierających ląd. Nad samym urwiskiem klifowego brzegu stoją ruiny kościoła - największa atrakcja turystyczna zachodniopomorskiego wybrzeża - zabytek na skalę europejską.
http://www.wybrzeze-rewalskie.pl/trzesacz/trzesacz.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.08.2006 20:02

Byłam w Trzęsaczu i powiem Ci nic szczególnego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sabina, dorzuciłabym tu jeszcze Trzęsacz, co Ty na to? Z wymienionych najbardziej podoba mi się Rewal. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.