Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17041 miejsce

Krótkie chwile rozrywkowe w Galerii Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie

Mocny, wyraźny kolor nadaje obrazom charakteru oraz zadumy nad nieuchwytnym pazurem czasu i wyjątkowości miejsca.

Kraków. Krótkie chwile rozrywkowe Karoliny Śwideckiej / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY trwa wystawa malarstwa zatytułowana „Krótkie chwile rozrywkowe”.

Malarstwo Karoliny Świeckiej to zatrzymane na płótnie migawki z życia. Te, nieco fotograficzne obrazy to nie tylko zwyczajne widoki, ale przede wszystkim wyrazista zabawa kolorem i kształtem.

I chociaż to konfiguracja realnych, codziennych sytuacji to można dopatrzeć się w tych obrazach swego rodzaju zadumy nad nieuchwytnym pazurem czasu i wyjątkowości miejsca. Wyraźne natchnienie człowiekiem nadaje malarstwu Karoliny Śwideckiej filozoficznego charakteru, który często umyka nam w rzeczywistych chwilach.

Nie jest przecież regułą zatrzymywanie w pamięci momentów ulotnych, zaczerpniętych z ulicy, parku czy imprezy. Mocny, wyraźny kolor nadaje obrazom charakteru, który można określić pomiędzy formą bajkową a folderową, gdzie wzmocnienie koloru przyciąga uwagę i zapada w pamięć na długo.

O malarstwie Karoliny Śwideckiej tak mówi kurator, Paulina Karpowicz: (…)Krótkie chwile rozrywkowe, sekundy, kiedy Karolina patrzy i jest sama, nawet, jeżeli są przy Niej bliscy. To tylko Jej czas. To Jej rozrywka. I zatrzymane w pamięci sytuacje "jadę, jestem, wracam". Raz usłyszałam, jak mówi: "pejzaż jest najważniejszy".

SOLVAY
Kraków. Krótkie chwile rozrywkowe Karoliny Śwideckiej / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Krótkie chwile rozrywkowe Karoliny Śwideckiej / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Krótkie chwile rozrywkowe Karoliny Śwideckiej / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Krótkie chwile rozrywkowe Karoliny Śwideckiej / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Krótkie chwile rozrywkowe Karoliny Śwideckiej / Fot. fot. M. Półtorak Informacje na :Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.