Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28405 miejsce

Krótkie formy filmowe w Centrum Sztuki Filmowej

W katowickim Centrum Sztuki Filmowej 23 października rozpocznie się pokaz w ramach festiwalu „Future Shorts”, na którym zaprezentowane zostaną unikalne krótkie formy filmowe z całego świata.

Plakat promujący festiwal w Polsce / Fot. materiały prasoweTym razem zaprezentowane zostaną filmy, których tematem jest ludzka ambicja – siła z jednej strony mobilizująca, z drugiej destruktywna, niszcząca relacje i pozytywne emocje.
W programie znalazły się m.in.: „Function At The Junction” – hołd dla kultury Northern Soul w reżyserii Justina McArdle’a oraz - debiut jako scenarzysty i reżysera Davida Wigrama – „Busker”, w którym występuje legenda francuskiego kina Dominique Pinion. Na uwagę zasługuje również eksperymentalny i zwariowany „Tsikibot” w reżyserii Antti Silvennoinena – pozbawiony całkowicie słów film w innowacyjny sposób łączy efekty dźwiękowe i wizualne.

„Future Shorts” to największy w Europie festiwal prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych. Starannie wyselekcjonowane filmy twórców z całego świata, prezentowane są regularnie w 20 kinach w Wielkiej Brytanii oraz 30 miejscach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Specjalne pokazy w ramach „Future Shorts” organizowane są w trakcie trwania wielkich muzycznych festiwali Glastonbury i Big Chill.

Program pokazów jest bardzo zróżnicowany gatunkowo. Składa się z krótkich fabuł, dokumentów, animacji, filmów eksperymentalnych i teledysków, wyróżniających się oryginalną estetyką, ciekawym pomysłem i intrygującą tematyką. W programie obok prac utalentowanych debiutantów z całego świata można znaleźć krótkie metraże uznanych twórców kina Spike Jonze'a, Kena Loacha i Mike Leigh oraz animację "Sztuka spadania" Tomka Bagińskiego. Jednym z Patronów Future Shorts jest reżyser Pawel Pawlikowski.
Partnerem „Future Shorts” w Polsce jest Fundacja „Ad Arte”.

Katowice, Centrum Sztuki Filmowej

Future Shorts
23 października, godz. 18.00

bilety – 10zł normalny / 7zł ulgowy

Szczegółowe informacje na temat programu na stronie.
Strona festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.