Krótkie podsumowanie 8. dnia ME w piłce ręcznej

We wtorek rozgrywały swoje mecze reprezentacje wszystkich krajów, które znalazły się w drugiej fazie. Kto zapewnił sobie awans do pierwszej czwórki, a kto bilet do domu? O tym krótko poniżej.

Oficjalne logo mistrzostw / Fot. Oficjalne logo mistrzostwGrupa I

Rosja-Islandia 30:38

To był mecz do jednej bramki. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona od pierwszych minut kontrolowali przebieg spotkania i po 15 minutach prowadzili z rosyjskimi niedźwiedziami już 10:3. Do końca meczu Islandczycy konsekwentnie przebijali się przez rosyjskie zapory i ostatecznie wygrali z 8 punktową przewagą. Islandczykom do przypieczętowania awansu jest potrzebne czwartkowe zwycięstwo z Norwegią.

Chorwacja-Austria 26:23
Choć Austriacy przegrywali po 20 minutach 11:5 to ogłuszający doping miejscowych kibiców zmotywował ich do bezkompromisowej walki i zdobycia 5 goli pod rząd, zmniejszających straty do jednej bramki. Rezultat na pograniczu remisu utrzymywał się aż do 57. minuty i w powietrzu czuć było atmosferę sensacji. Niespodzianki jednak nie było, gdyż najskuteczniejszy gracz meczu Ivan Cupic wraz z Bunticem wyprowadzili w ostatnich minutach Chorwację na trzy bramki przewagi. Sytuacja w grupie I jest na tyle interesująca, że do awansu zawodnikom prowadzonym przez Lino Cervara potrzebne jest zwycięstwo w najbliższym meczu z Danią, o co z pewnością nie będzie łatwo.

Norwegia-Dania 23:24

Ten mecz pokazał, dlaczego piłka ręczna jest tak nieobliczalnym sportem i za co kochają ją kibice. Obie drużyny przed tym spotkaniem wiedziały, że aby zachować szansę na medale tych mistrzostw jest im potrzebne zwycięstwo. Bliżej zwycięstwa byli Norwegowie, którzy oddali prowadzenie swoim rywalom tylko na sekundę…, która była ostatnią sekundą tego meczu. Norwegowie z ten sposób żegnają się już z turniejem a podopieczni Ulrika, Wilbeka zachowują realne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.