Facebook Google+ Twitter

Krótko o Zaduszkach Jazzowych, czyli mini-wywiad z Pawłem Kaczmarczykiem

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-06 22:13

Paweł Kaczmarczyk - lider zespołu "Audiofeeling band" - to wybitny pianista jazzowy młodego pokolenia. Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, kompozytor, solista i sideman.

Paweł Kaczmarczyk (źródło:www.pawelkaczmarczyk.com) / Fot. fot. Ewelina KowalCo jest szczególnego w Zaduszkach Jazzowych?
- Zaduszki są najstarszym festiwalem w Polsce. Są chyba najbardziej rozpoznawalnym festiwalem we wszystkich miastach. To sprawia, że traktuje się je z taką estymą. Wiadomo, jakie były początki Krakowskich Zaduszek Jazzowych - odbywały się po domach, po mieszkaniach, to powodowało, że zbierało się tam bardzo elitarne grono. W momencie kiedy zaczęły się rozrastać, zaczęto także pielęgnować i manifestować tę wolność jazzu. Jest to jakiś początek - obok festiwalu sopockiego, który powstał w tym samym momencie i był takim pospolitym ruszeniem.

Czym są Zaduszki dla muzyka?
- Na pewno inaczej dobieramy materiał, aby dedykować poszczególne utwory zmarłym muzykom i artystom. Jest to jedyna okazja - zazwyczaj nie wypada na normalnych koncertach grać takiego repertuaru. Ludzie nie przychodzą po to, żeby kontemplować, ale bardziej, by odbierać muzykę w innych przestrzeniach. Jest to dobry pretekst żeby zrobić coś bardzo osobliwego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.