Facebook Google+ Twitter

Krótkofalowcy poćwierkają o Henryku Sienkiewiczu

Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik” wspólnie z Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zapraszają 13 sierpnia br. na Radiową Noc.

 / Fot. Archiwum TPH Zaproszenie skierowane jest nie tylko do krótkofalowców, ale wszystkich tych, którzy zamierzają zainteresować się krótkofalarstwem i zgłębić tematykę tego niecodziennego hobby.

Zajęcia poprowadzą: Mariusz Ciszak SQ8JCB z Lubelskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców, Michał Świder SQ8NZF, Robert Wysokiński (wszyscy są z Towarzystwa Przyrodniczo-Historycznego „Orlik”) oraz Maciej Cybulski dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza .

 / Fot. Jerzy Kirzyński- W trakcie spotkania będzie pracowała okolicznościowa stacja krótkofalarska HF2016HS, której operator łącząc się z korespondentami na całym świecie będzie komunikował o 170 rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza, 50 rocznicy powstania Muzeum w Woli Okrzejskiej oraz trwającym Roku Sienkiewiczowskim- informuje Robert Wysokiński. - Uczestnicy spotkania będą mieli również możliwość zwiedzenia muzeum pisarza.

Nie obejdzie się bez porad i wskazówek praktycznych: przygotowanie radiostacji amatorskiej do pracy, montaż i strojenie anten. / Fot. Archiwum TPH
Prezentacja na temat krótkofalarstwa, czym jest, czym nie jest. Co fascynuje radioamatorów ?

Krótkie szkolenie umożliwi łączenie się przez radiostację pod znakiem okolicznościowym HF2016HS, prowadzenie nasłuchów stacji radiowych (boradcastingowych i amatorskich) z różnych części świata, możliwość obserwacji pracy radiostacji amatorskiej z korespondentami z różnych części świata (bez kabli, światłowodów itp).

W części drugiej nazwanej „Kino Nocne” zaprezentowane będą filmy „Kasanci z Jaty”, „Z archiwum IPN - Ostoja”, „Z archiwum IPN – Orlik” oraz diaporamy przyrodnicze.

Organizatorzy przewidzieli ognisko i dyskusję do białego rana oraz wyznaczyli miejsce na rozbicie namiotów i nocleg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.