Facebook Google+ Twitter

Krótkometrażowy film "Hycel"powalczy o Oscara? Obraz został nagrodzony na Rhode Island

Krótkometrażowy film fabularny „Hycel”, w reżyserii Darii Woszek, wygrał Rhode Island International Film Festival. Dzięki tej nagrodzie, polski obraz może się ubiegać o nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

 / Fot. materiały prasoweFilm opowiada historię mężczyzny Bru (Janusz Chabior), który zarabia na życie porywając piękne, rasowe psy. Kradnie je bogatym ludziom, a gdy oferują nagrodę pieniężną, oddaje. Jest to dla niego idealne źródło zarobku i osobistej satysfakcji, bo każda rodzina, której pies się „odnalazł”, widzi w znalazcy bohatera, a nie oszusta jakim w rzeczywistości jest. Wszystko idzie gładko, aż do chwili, kiedy kolejnego porwanego psa nikt nie szuka.

Zdjęcia realizowane były w Krakowie i okolicach w dniach 25-31 marca 2015r. Producentem filmu jest Marta Łachacz z Cor Leonis Production oraz firma All Muses sp. z o.o. Film powstał w koprodukcji z Aeroplan, Cinelight, DI Factory, Horizon Films, Krakow Film Commission oraz Kultura PR. a także firmą produkująca karmę dla psów „Dolina Noteci”.

„Hycel” miał premierę podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Kolejny pokaz odbędzie się w ramach Festiwalu Filmu Fabularnych w Gdyni, gdzie „Hycel” powalczy o nagrodę w konkursie na Najlepszy Film Krótkometrażowy.

(mat. prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.