Facebook Google+ Twitter

Krótsze kolejki do lekarzy już wkrótce?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-15 19:13

Kolejki do niektórych specjalistów i na planowe operacje będą krótsze. Narodowy Fundusz Zdrowia wziął pod lupę listy oczekujących na zabiegi i wyłapuje pacjentów, którzy zapisali się w kilku placówkach. Najdłużej, bo prawie 4 lata trzeba czekać na operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego czy kolanowego. Dwa lata na operacje zaćmy.

Andrzej Troszyński z Narodowego Funduszu Zdrowia podkreśla, że przeprowadzane kontrole
przynoszą efekty. Na przykład w oddziale zachodniopomorskim NFZ lista oczekujących na zabiegi wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego zmniejszyła się o połowę, bo były osoby zapisane nawet w 5 szpitalach.

Narodowy Fundusz Zdrowia sprawdza listy oczekujących na angioplastykę - czyli usunięcie zwężenia tętnicy wieńcowej, operacje zaćmy, endoprotezoplastykę stawu biodrowego i stawu kolanowego. Weryfikacja jest prowadzona na podstawie numeru PESEL. Jeżeli system komputerowy wskaże pacjenta, który zapisał się na w kilku placówkach, Fundusz wysyła informację z prośbą, aby wybrał, gdzie chce być operowany. Jeżeli nie odpowiada na pismo, uznaje się, że zabieg odbędzie się w ostatnim wybranym szpitalu. Pacjent jest o tym informowany pisemnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.