Facebook Google+ Twitter

KRRiT: Nowy podział środków z abonamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-12 14:17

Przedstawiciele Polskiego Radia, Telewizji Polskiej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powołali sztab kryzysowy mediów publicznych. W siedzibie Rady na nowo podzielili też wpływy z abonamentu w świetle ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, zwalniającego część emerytów, rencistów i bezrobotnych - łącznie co najmniej 4,5 miliona osób.

Według Rady, w przyszłym roku wpływy z abonamentu mogą spaść do 400 milionów złotych - to połowa dochodów sprzed dwóch lat. Zagraża to egzystencji wielu regionalnych spółek radiowych.

Przewodniczący Krajowej Rady Witold Kołodziejski powiedział, że przy tych prognozach środki z abonamentu zostaną podzielone inaczej, z naciskiem zwłaszcza na ratowanie spółek radiowych przed upadkiem.

Polskie Radio otrzyma więc między 100 a 130 milionów złotych, Telewizja Polska - od 90 do 120 milionów, a rozgłośnie regionalne - od 107 do 140 milionów. W przypadku Polskiego Radia proponowana kwota nie pokrywa nawet kosztów stałych.

Telewizji Polskiej te pieniądze wystarczą na funkcjonowanie tylko części ośrodków regionalnych, nie będą natomiast wystarczające na działalność misyjną na głównych antenach TVP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.