Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29232 miejsce

KRS podjęła wniosek o dyscyplinarkę dla sędziego Milewskiego

Sędzia sądu gdańskiego Ryszard Milewski będzie się wkrótce "spowiadał" ze swojej kompromitującej postawy, jaką zaprezentował w trakcie prowokacyjnej rozmowy telefonicznej, w której chciał się umówić z premierem ws. Amber Gold.

Prezes gdańskiego sądu Ryszard Milewski ma już nie tyle miękki grunt pod nogami, co raczej grzęzawisko, które go coraz bardziej wciąga na dno katastrofy w pełnionym urzędzie. Sprzeniewierzył się sędziowskiemu autorytetowi, a także ośmieszył się i skompromitował przed opinią publiczną, podczas rozmowy telefonicznej, będącej prowokacją dziennikarską. W tej sytuacji, prezydium Krajowej Rady Sądownictwa (KRS) postanowiło wystąpić wobec sędziego z wnioskiem, o postępowanie dyscyplinarne. Jako powód uznano "podejrzenie naruszenia zasad etyki sędziowskiej".

Krajowa Rada Sądownictwa pozytywnie rozpatrzyła we wtorek wniosek ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, w sprawie rozważenia możliwości wystąpienia do Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, o podjęcie czynności dyscyplinarnych wobec sędziego Ryszarda Milewskiego. KRS postanowiła wystąpić z wnioskiem do Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów.

W podjętym wniosku napisano: "Wyrażamy dezaprobatę wobec postawy Milewskiego za dopuszczenie do tych wątków rozmowy, które mogły wywołać wrażenie wpływania na niezawisłość sędziowską" - powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej przewodniczący KRS i sędzia Sądu Najwyższego, Antoni Górski. Dodał, że "głosy zmierzające do wystawienia negatywnych ocen całemu środowisku są krzywdzące i bezpodstawne" - podał serwis tvn24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.