Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8437 miejsce

"Krüger. Szakal". Nowa książka Marcina Ciszewskiego

Katarzyna Kojzar w piątkowym wydaniu Polska - Dziennik Zachodni z 2 stycznia, przybliża postać Marcina Ciszewskiego, autora najnowszej powieści kryminalnej "Krüger. Szakal".

Okładka książki / Fot. Materiał wydawcyMistrz literackiej sensacji Marcin Ciszewski pokazuje swoje nowe oblicze i przedstawia nowego bohatera. Wraz z nim przenosi nas w czasy narodzin niepodległej Rzeczpospolitej i w samo serce ogarniętego walkami Lwowa.

Z wywiadu Katarzyny Kojzar z Marcinem Ciszewskim dowiadujemy się, że autor dziewięciu już wydanych pozycji, z których niemal każda okazała się wydawniczym bestsellerem, tak naprawdę zaledwie od dwu i pół roku zajmuje się zawodowym pisarstwem. A nastąpiło to po wydaniu szóstej książki zatytułowanej "Upał".
Do tego czasu pracował, jako dziennikarz radiowej Trójki, muzyk, a w ostatnim czasie, jako menedżer w firmie na rynku nieruchomościami. Z wykształcenia absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją historii najnowszej, inspirację do pisarstwa zaczerpnął od ojczyma, Cezarego Chlebowskiego, publikującego książki poświęcone tematyce Armii Krajowej.

- Bezpośrednim zaś impulsem do napisania pierwszej książki – jak się zwierza Katarzynie Kojzar – był film Końcowe odliczanie, o amerykańskim lotniskowcu atomowym, który przenosi się w czasy II wojny światowej. Pomyślałem, ze ciekawe byłoby przeniesienie tej historii na nasz grunt – pokazanie konfrontacji współczesności z historią, zderzenia współczesnego polskiego żołnierza z Wehrmachtem. Tak zacząłem pisać www.1939.com.pl – dodaje Ciszewski.

Natomiast "Krüger. Szakal", to książka z nowej serii, która jest całkowicie odmiennym spojrzeniem na fabułę.
- Pojawia się nowy bohater, nowa epoka, nieco inna konstrukcja, pewnego rodzaju psychologiczne poszukiwania – ujawnia autor. W "Krügerze" bohaterowie są lepiej nakreśleni, mają wiecej cech osobowych – dodaje Ciszewski.

Marcin Ciszewski w wywiadzie z Katarzyną Kojzar dla Polska Dziennik Zachodni - Jak pokochaliśmy czytanie kryminałów

Z dorobku pisarskiego Marcina Ciszewskiego: www.1939.com.pl, www.1944.waw.pl, Major, Mróz, www.ru2012.pl, Upał, Gliniarz, Wiatr.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z pewnością niebawem znajdzie się w Wiadomościach recenzja książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Gliniarz" w wykonaniu Ciszewskiego stał na wysokim poziomie. Każda Jego następna książka jest lepsza, więc pewnie w tym przypadku podobnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.